Petar

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 13.965

    ima li jos neki forum slican ovome da se moze sto korisno procitati i cuti kao ovde ,hvala

    Član 13.965

    Pozdrav,,,ko moze da mi kaze kakvih kod nas ima sredstava za Mikorizu i Hidro gela ,,pod kojim imenima i firmama,da mogu polako da pripremam,,hvala

    Član 13.965

    Postovani drugari,,zanima me da mi date svoja misljenja i svoja iskustva i saznanja,,kolika je razlika u  kvalitetu biljke tj.sadnice koju neko od nas proizvede sam iz semena ili reznice u odnosu na onu tehniku,,In vitro,,ako sam dobro napiso,,i zasto su naprimer te sadnice mnogo skuplje,,zanima me konkretno za Goji  i Peulowniju,,ja znam kad se proizvede neki rasad iz semena da se obicno proizvede vise ida se samo tad vrsi odabir lepsi i snaznijih billjaka,pa kolike su razlike u ,,kvalitetu ikvantitetu krajnjeg proizvoda, Pozdrav i unapred hvala,,Pera

    Član 13.965

    Hvala Mirko,znam i vidijo sam da su mnoge stvari naduvane ali sta se tu moze,,raduje me sto znam da jos uvek ima postenih i normalnih ljudi,ljudi koji hoce da pomognu i da svoje znanje podele sa drugima.pozdrav

    Član 13.965

    Hvala ti Aleksandre ,trenutno nisam u zemlji ali uskoro se vracam i odmah po povratku krecem u organizaciju  za sadnju, pozdrav

    Član 13.965

    Pozdrav,,zanima me gde se kod nas moze nabaviti,,Hidro gel i sredstva za mikorizaciju sadnica pojedinog voca,naprimer,,Goji bobica,Brusnice,Aronije,Paulovnije i vinove loze,nadam seda sam postavijo pitanje na pravom mestu,s postovanjem.

    Član 13.965

    Da zaboravijo sam,,za one koji zele da me kontaktiraju direktno na moju mejl adresu,,gogotel@inbox.com  pozdrav.

    Član 13.965

    Znaci namera mi je da nabavim,,Inkubator za klijanje semena i da sam sebi proizvedem sadnece iz semena,dali sam u pravu,,neznam pa me zanima iskustvo nekog od vas,treba mi savet u izboru kvalitetnog semena ,,Goji bobica,Paulovnije,Brusnice i Aronije namera mije da zasadim svake kulture na povrsini od po 30 ari,toliko imam svoje zemlje, potrebni su mi saveti.Pera

    Član 13.965

    Pozdrav svima na forumu,,procitao sam sva izlaganja od pocetka do samog kraja i verujte mi da sam sad u velikoj dilemi sta da radim,inace sam planirao sad na prolece da zasnujem prvo manju plantazu Goji bobice, i jednu manju parcelu Paulovnije,brzorastuceg drveta a kasnije jos dve kulture pa sam sobzirom da sam slab poznavalac svega toga,pretrazujem po internetu i nailazim na sve i svasta i drasticne razlike ,neki hvale mnogo ,drugi kude,razlike u prinosima a o cenama da i ne spominjem, rasadnog materijala i prodaje bobica kao gotovog proizvoda,necu lako odustati od mog projekta iako sam prosle godine prevaren u pokusaju da zasadim 30 ari lesnika ,kazem necu odustati mada postoji mogucnost korekcije posto vidim da ovde ima cestitih ljudi koji su spremni drugima da pomognu,,savetima iz licnog iskustva,,ne zanosim se iluzijama o ostvarivanju bilo kakvih velikih i lakih para,znam mora se raditi,,S postovanjem Pera