Branka

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 14.781

    Ne potcenjujem ničije znanje hemije, ali profesori bilo kojih predmeta imaju prednost i time sto imaju položene sledeće predmete: psihologiju, pedagogiju, metodike nastave…Da je tehnolog nestručan za rad u Osnovnoj školi proizilazi iz pravilnika,naravno da treba diploma  da bude presudna pri izboru kandidata, niko se iza nje ne krije, ona treba da bude ulaznica za područje rada za koje se neko školovao, a dobro znamo svi kako se danas dolazi do drzavnih radnih mesta. Da neko nije sposoban i stručan ne bi verovatno ni stekao zvanje pojedinih profesija, nije nikome diploma pala s neba već je posledica iscrpnog rada i truda začinjena sa mnogo odricanja.

    Član 14.781

    Pravilnikom je definisano ko može da radi u OŠ, a ko u SSŠ,igrom slučaja sam pre skoro 2,5 godine saznala da u Osnovnoj skoli u mestu gde ja zivim radi nestručna osoba (završila sam hemiju na PMF,a nestručna osoba je tehnolog) išla sam kod direktora,pisala molbu,zalila se pokrainskoj prosvetnoj inspekciji,izašli su u školu,utvrdili nepravilnosti na koje sam se zalila i dzaba ta nestručna osoba i danas radi na istom tom mestu.Čak sam i obavestila inspektorku da nije ispunjen njen zahtev da se primi stručna osoba, a ona me skinula sa dnevnog reda i tada sam digla ruke od toga.Prosveta je puna takvih nestručnih lica a direktorima su ruke odvezane da rade po svojoj slobodnoj volji, a ovaj period zabrane zaposljavanja im bas ide na ruku.Tako da možeš imati kakav hoćeš smer,ako nemaš poznanstvo ili novac možeš okačiti diplomu mačku o rep kao i ja moju.

    Član 14.781

    Sto se tice proizvodnje sve mi deluje ok, ne bi trebalo da bakterije prezive pasterizaciju (izuzev ako rezim pasterizacije nije ispostovam-vreme, temperatura) samo mi nije jasno zasto koristite maju a ne neke liofilizovane kulture jer bi time smanjili mogucnost kontaminacije, tako sto bi zasejavali direktno u sud.mogli  bi cesce menjati kulture odnosno rotacije sojeva,

    meni kad se desi da se vreme fermentacije produzi obavezno menjam kulturu ili rotaciju kulture npr,menjam sab 440 sa sab 447 jer vremenom dolazi do stvaranja faga koji ometaju zeljene bakterije.

    Da li vrsite kontrolu antibiotika u mleku? Oni takodje ometaju proizvodnju.

    Sto se tice naduvavanja sigurno imate neke bakterije,uradite bris proizvoda npr.na eserihiju coli jer ona izaziva rano naduvavanje proizvoda.

    Zasto ne koristite neko sredstvo za dezinfekciju koje nakon 10 min ispari,prvi mlaz mleka odbacite jer moguce da vam do kontaminacije bakterijama dolazi zbog mikrobioloske kontaminacije vode.