Dragana

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 19.205

    Postovana Vesna, vidim da Vam jos niko nije nista odgovorio a proslo je dosta vremena. Ovde tesko da cete naci resenje za vas problem. Ja sam laik ali mogu Vam reci jednu stvar, mleko nije dobra hrana za ljude. Pogledajte sajt alternativa za vas, tu cete naci mnoge korisne informacije. U sustini sve alergije su izlecive ako se pravilno hranimo. Posto vidim da se radi o detetu, ako hocete mozete da mu dajete surutku (mada i ona nije namenjena za ljude nego za npr tele koje ima razlicite potrebe od coveka), u njoj nema kazeina, kako je i u ovom tekstu gore napisano. Inace otkriveno je da je kazein jako stetan, ne moze se potpuno metabolisati i uvek ostaju „nesvareni“ delovi molekula koji uzrokuju mnogo stete u organizmu. Otkriveno je da je kazein najveci uzrocnik raka dojke i jajnika. Ove inf mozete naci na internetu. Tako da je u neku ruku i dobro sto je decak alergican na kazein, bar cete znati da se zdravo hrani jer izbegava kazein. Znaci mleko i mlecni proizvodi- izbaceno. Proteine i kalcijum imate i biljnoj hrani kao sto je zeleno lisnato povrce idr. Kalcijum iz mleka organizam ne moze da apsorbuje i skladisti ga kao otpad unutar krvnih sudova i dr mekih tkiva. Uz manjak vitamina C i dr vitamina+kalcijum iz mleka i evo nam arteroskleroze. Imate sve na internetu samo sam vam ukazala na pravac sta da istrazujete. Pozdrav i sve najbolje.