Ivan

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 19.678

    Zamolio bih Stefana da me kontaktira na dasiv1011@gmail.com

    Hvala.

    Član 19.678

    JA takodje pravim biznis plan pokretanja przionice.

    voleo bih ako bi neko sa iskustvom u ovoj oblasti pomogao oko odgovora na neka pitanja, kao na primer:

    – kakvu przionicu i kog kapaciteta kupiti ? (Vidim da ima domacih proizvodjaca tipa Danex,  ZMR Boban Vasiljevic, itd, a s druge strane nekoliko puta skuplje turske przionice tipa Has Garanti, Toper. O Probat- u i ostalim iz vrha necu ni da razmisljam na samom pocetku.  Koji kapacitet masine – 15 20, 30 kg? U pocetku je veoma tesko projektovati neke kolicine koje ce se proizvoditi i prodavati, a opet uzeti masinu manjeg kapaciteta i onda kroz 6 meseci ili godinu je menjati nije bas pametno…)

    kakvi su zahtevi prostora u kome se odvija przenje?

    kako se cuva sirova, a kako przena kafa u zrnu ako se odmeh ne melje i pakuje?

    Gde se kupuje sirova kafa kod nas i koliko kosta?

    Koji kvalitet se nudi – pretpostavljam Rio MInas – koja krupnoca zrna i klasa?

    Da li se mesa sa Robustom?

    Da li je neko pokusao da proizvede neki kvalitetniji blend – siguran sam da postoji trzisna nisa koja bi bila spremna da plati 10-25 evra za kilo przene kafe viseg kvaliteta?

    Da li se nudi kafa ociscena od defekata ili to sami przionicari rade?

    Da li se desavalo da se nekoliko przionicara udruze pa uvezu direktno iz zemlje proizvodjaca?

    Koliko marziraju male piljare a koliko veliki sistemi?

    Hvala!!