Nenad

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 25.478

    http://www.zimnica.rs   . Pogledajte  sta mi na jugu radimo. Nema tu nikakve tehnologije  ni recepata . Pripremajte  na starinski nacin i ne ubacujte raznorazne emulzije radi ukusa i mirisa. neka bude prirodno i zdravo.

    Videcete da cete uspeti. Proizvodi i poluproizvodi spremani na starinski nacin kao za svoje potrebe …. Uspeh zagarantovan.

    S postovanjem Nenad Sinadinovic .

    Član 25.478

    Zdravo Milose. Isti problem je mucio i mene . Mozes  u podrumu ili supi  u vec  izgradjenom objektu instalirati hladnjacu . Treba ti  struja i  neko ko se razume u ugradnju rashladnih uredjaja . A dao bog kod nas u Srbiji ih ima svuda . za  mini hladnjacu od 10 tona potrebne su ti dve prostorije  kao  predkomora i komora . najobicnije  prostorije  od 4x 3 metra . Podrum ili garaza.

    Pozdrav  i srecno jer i meni treba za malinu..Pozdrav sa juga .

    Član 25.478

    Radovane. I ja sam trazio pa nema . Drzava  je svojim zakonima toliko uradila da  je bavljenje organskom proizvodnjom neizvodljivo. Zaboravi …

    Član 25.478

    Savet

    Batalite se svega sto je iz  ,,famozne ,, Eevropske unije . Pokusajte  da  se hranite  zdravo  i ne preterujte sa proizvodima  za koje  neznate poreklo. Deklaracija i raznorazni kodovi na proizvodu su nebitni. Nema tu nikakave kontrole . To samo pricaju.

    Pozdrav Nenad

    Član 25.478

    Potrazite fabrika eko ambalaze momin kamen. Kontaktirajte ih i dogovorite se .

    Pozdrav Nenad

    Član 25.478

    Knjigu je napisao nas poznati i cuveni prof. Mihajlo D.Nikolic i zato ga kontaktirajte . ne mogu da ostavljam  njegov telefon pa vas zato molim javite mi se na mejl: sinadinovicnenad@yahoo.com

    Član 25.478

    Pozovite  ovaj broj i sve ce vam se razjasniti . 063 841 9012. Narucivanje knjige .

    Pozdrav Nenad

    Član 25.478

    A za one koji zele da  se i pored mojih saveta bave ovom biljnom vrstom da  povedu racuna sta  i od koga kupuju . Mnogi  seju seme  Lycium barbaruma i prodaju sadnice . tako nastala biljka ima sitan plod ili nema uopste roda na biljci. Ova biljka se  najlakse razmnozava reznicama i tako prenosi  sve osobine roditelja .

     

    Lepo je imati u dvoristu  sadnicu /dve  za svoje potrebe i nista vise . Moja supruga  stavlja plodove u ajvar i obavezno u variva [ supe i corbe ] kao i u razne umake . Deca jedu a ali ja ne .

     

    S postovanjem Nenad Sinadinovic .

    Član 25.478

    Postovanje svima

    Posle duzeg vremena resih da se javim i da  razmenimo misljenja . Imao sam 400 sadnica  tog ,,famoznog,, goija i sada imam samo dve . Sve sam povadio i pobacao. Nemojte  misliti da sam pogresio. Nisam medju prvima u Srbiji  sadio goji nego prvi . Jos kada je nas  sumarski ing. Milovan Bosnjak na institutu Biotree u Bugarskoja radio na  najnovijoj sorti ja sam  od njih dobio sadnice . Imao sam oglednu parcelu  za gajenje tog hibrida . na forumu Svet biljaka forum sam postavljao slike  i dosta toga  napisao. Samo  sa jednog zbuna  sam imao tacno 14 kg. plodova . Jedne godine  sam sav rod  bacio jer niko nije  hteo da kupi. Druge godine  ostavio  pticama i  sudbini a onda je radilo ,,sekirce,, i trnokop. na ovom forumu godinama pisem i savetujem da se ne zalicete i sadite vece povrsine  pod bilo kojom kulturom  za koju nigde u svetu  nema organizovanog otkupa . Ko ce bre da otkupljuje  plod goija . Smesno . Mnogo je jeftinije da  se uveze iz Kine nego da se bere i preradjuje  kod nas na Balkanu. Tako su nam na sva usta  davali savete o  podizanju plantaza  pod aronijom a posle  nista . Ni aroniju niko ne otkupljuje . To sto pricaju da je otkupljuje Mika ili Tika   je samo zavaravanje naroda .

    Tacno je da  plod goija  sadrzi neku materiju koja  sprecava glaukom u starosti ali  da  leci sve  sto neki pisu  to nema veze. Posto zivimo u takvoj sredini tj. svako vuce na svoju stranu  sta  zapravo  mi balkanci  dobijamo od  te famozne evrope. raznorazne  izmisljotine i gluposti. Pa jos kada mi neko kaze da po evropskim zemljama masovno sade  plantaze goija i aronije a  o podizanju zasada lesnika inficiranim  micelijumom tartufa  ja odlepim. ne dozvolite narode moj sa brdovitog balkana da vas belosvetski ,,kurajberi,, vuku za nos  i ubedjuju u nesto sto nema veze svezom. 21. je vek . ne dva puta nego  pet puta razmislite  pre nego pocnete  sa uzgajanjem  neke od kultura . Necu da imenujem pojedince sa ovog foruma posto se poznajemo  ali  dokle vise sa  ovakvim  zajebancijama …. Necu da krijem ni moje ime  jer govorim istinu vec godinama ali retko ko da  slusa …….

    S postovanjem Nenad Sinadinovic juzna pruga Leskovac

     

    Član 25.478

    Zdravo svima

    Odavno nema nikakvih komentara pa evo da pocnemo. Sadnica pitomog sipurka  mozete naci u svim  dobro snabdevenim  rasadnicima u srbiji ali paznja. ,,Mnogi prodaju podloge za ruze,, . Vodite racuna sta i od koga kupujete .

    Za jesen /zimu 2016. godine  nudim preko 60 000 sadnica  pitomog sipurka  po ceni od svega 15 dinara po sadnici. Zasto  po tako maloj ceni. Zato da bi mogao  svako  sa najmanje ulaganja da posadi  ovu biljnu vrstu i da je na neki nacin  izbavi iz zaborava . Plod sipurka je uvek bio na ceni i uvek  je mogao da se proda ili preradi. Nezahtevna biljna vrsta  kojoj nije potrebna neka posebna nega i uslovi gajenja . Tel: 0621898774  ili mejl: sinadinovicnenad@yahoo.com

    S postovanjem Nenad Sinadinovic -Leskovac

    Član 25.478

    Postovanje

    Recite mi  da li moze da se naruci  knjiga  i posto je .

    S postovanjem Nenad Sinadinovic -Leskovac.

    Član 25.478

    Zdravo

    Kod nas na jugu  za kilogram sipurka  se  nudi najvise 50 dinara . Mnogi  prave pulpu i prodaju  na vece kolicine po 100 dinara  za litar.najvise ide u Makedoniju i Kosovo.

    Posto je  njiva /zsad na vecoj  visini sada  za koji dan kada vreme dozvoli bice branja . Nesto ide u preradu a nesto  u Nektar.

    Pulpa od sipurka  ce uvek imati kupca . Nece  ovo biti prica kao prica o aroniji. Aronija je pukla  samo zbog  slobodne trgovine . Mnogi preradjivaci uvoze u renfuzi  plod aronije i to ubija cenu nasih plodova i  njenih proizvoda . za sipurak nece  mozi jer  osim Bugarske niko u okruzenju nema  pitomi sipurak kao sadnice .

    Pozdrav Nenad.

    Član 25.478

    Postovanje svima

    Ovde na forumu nas  dva imenjaka  pa da ne dolazi do zabune .

    Svaka cast  clanu Jovic Milivoju  kao i svima onima koji zele da  se upuste u posao  gajenja i prerade  sipurka .

    Pitanje …. Da li  ima  na ovom forumu  ,, junaka ,, koji bi zeleo  ortakluk .

    Imam mogucnost  da  zakupim  od opstine nekoliko desetina hektara  na preko 1300 m.nad. visine i  svoju proizvodnju  hibridnog  sipurka . Imam  preko 40 000 sadnica  pitomog bestrnog sipurka . Maticni zasad pod sipurkom je posadjen  pre oko 30 godina  a poreklo  sadnog meterijala je sa  instituta Bio tree kod Sofije . Sadila nekada ZZadruga pa sadio i moj deda . Otisla  zadruga  i  deda sa njom kao i uspomene na  ta  lepa  stara vremena .Mozemo  opet  uraditi nesto za dobrobit nas  koji i dalje vide prosperitet u ovoj kulturi.

    S postovanjem Nenad Sinadinovic  juzna pruga Leskovac.

    sinadinovicnenad@yahoo.com

    Tel: 0621898774.

    Član 25.478

    Zdravo Davore

    za cenu  se mozemo lako dogovoriti jer proizvodimo na tone . Zamolicu vas  da se javite na moj mejl:  sinadinovicnenad@yahoo.com

    Pozdrav i postovanje

    Član 25.478

    Postovanje svima

    Zamoljavam sve  koji zele da se bave  gajenjem sipurka i prodajom pulpe  da mi se jave na mejl.

    sinadinovicnenad@yahoo.com  …  Proizvodim sadnice  koje su sada u septembru preko jednog metra  a imam i nacin brze distribucije  soka ili pulpe od sipurka .Same sadnice su  sa veoma malo bodlji i sa rodom pocinju u 3. ili 4. godini.

    O nacinima sadnje i samog gajenja ove  zaboravljene kulture  znam bas sve . Imam ih vec preko 40 godina ali zbog posla na teren ne mam vremena  da berem i proizvodim  sok, odnosno pulpu.

    S postovanjem Nenad Sinadinovic.