Deroko

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 26.977

    Toliko me golica da odam pravi recept i pobijem neke komentare ovde da je strasno.

    Milivoje Jovic i zacini,kakvi bre zacini?

    Osnova cevapa je ista za sve samo se u neke dodaje samo so u neke biber i beli luk,u sarajevski ide na 1 kg svega 1 gram belog luka u prahu i 1 gr mlevenog bibera a u banjalucki ide svez beli luk i vise bibera

    Mesanje na planetarni mikser najbolje i to ne preterati jer budu cevapi previse gumeni otprilike 4 minuta na niskom obrtaju

    Sveze meso ljudi prednji cerek od juneta ne od teleta i ne od matore krave,vrat,potplecka

    Kakva morska so ide tuzlanska za najbolju aromu,odakle mom pradedi pre sto godina morska so?

    Sta rece onaj ne ide svinjetina e pa bogami ide ali ne u sarajevski i pazarski svakako ali reci cu vam jos nesto a to je da dodavanje svinjetine daje najbolji ukus,onu slatkocu i crvenkastu lepu povrsinu pri pecenju i dam glavu da i u muslimanskim sredinama gde su naj naj bolji cevapi ubacuju svinjetine jer da se razumemo nisu losi od ciste junetine i od dodate jagnjetine ali sa svinjetinom je posebna dimenzija i mera nije 50/50

    Mineralna voda ne moze svaka

    Soda i prasak za pecivo ne moze svaki a idu obe varijante

    E sad postupak detaljni ne mogu odati niti odnose

    Ja tehnolog nisam nego sam recept nasledio,a tehnolozi se rukovode onome sto su ucili u skolama i udzbenicima poput onoga od Silje,a to sto ja znam nijedan tehnolog ne moze znati niti bi mu iko rekao ko zna tajnu jer svi mi znamo da tehnolozi prodaju svoje znanje za dnevnice.

    Ovo sto ja ovde pricam je recept koji se placa po 20 hiljada evra i na zapadu je dozvoljeno stavljati sodu i prasak za pecivo,zvao sam telefonom i poslat mi je pravilnik EU, a u Srbiji nije dozvoljeno.tu idu fosfati medjutim od fosfata ,vlakana graska i laktata ne bude taj ukus koji vi trazite i pamtite iz detinjstva.

    Laktat pravi da bude kiselkasto i bas mi se ne svidja

    Koga god poznajete ako nekoga poznajete koji zna da ih pravi nece vam odati recept i SVI recepti koji se vrte po internetu i novinama nisu tacni nego samo priblizni i oni koji prodaju po oglasima za 350 evra i tako to zaboravite ti ce vas prevariti za pare samo

    Ko uspe da napravi sam skidam kapu i zasluzio je respekt

    Član 26.977

    Pitanje za Milivoja

     

    A koliko projinog brasna po kg mesa?