Aleksandar

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 29.582

    Milivoje mi u pocetku uli malo nade i hrabrosti da bar razmisljam o pocetku realizacije ali me Nebojsa oladi i totalno zbuni. Izglada da je najbolje da nastavim da radim kao i do sada i da samo registrujem poljoprivredno gazdinstvo.

    Ako ima zainteresovanih za bilo kakav vid saradnje u preradi ja sam za. Mene konkretno ne brine posao i finansije vec samo igranka sa drzavom. Papirologija i drzavna kao i lokalna samourava, razne inspekcije i pravilnici …..uhhhh. I do sada je dobro islo.

    Član 29.582

    Postovani!

    Par pitanja i smernica ako je moguce dobiti a nadam se da jeste.

    Bavim se vocarstvom(sljiva, lesnik, sipurak) i povrtarstvom(paprika ajvarusa i plavi paradajz) i ono sto odgajim na njivi planiram i da preradjujem.

    2015-e sam imao prvi rod od voca koji sam preradjen prodavao.

    Sipurak kasa u pet balonima i gotova marmelada.

    Sljiva slatko i dzem.

    Od povrca uprzeni ajvar.

    Proizvedene su solidne kolicine i uspesno plasirane na trzistu. Da napomenem da nemam registrovanu proizvodnju.

    Ove godine ocekujem daleko veci rod voca a spremam daleko vecu povrsinu za papriku i pl.paradajz.

    Da li bih mogao da registrujem gazdinstvo i da legalizujem na taj nacin proizvodnju i prodaju.

    Laicki ako moze neko u kratkim crtama da objasni kako najlakse zapoceti posao. Nije problem ulaganje kao ni plasman.

    Unapred zahvalan Aleksandar.