Aleksandar

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 4.702

    Svi iz predhodnih postova kojima je potrebna  receptura zadzem od sipuraka, javi te se na meil>aca.stojevic3007@gmail.com/

    Data receptura je poprilicno stara, koristi se 100 % sipurka bez ikakvih dodataka, kao jefinih zamena (raznih skrobova, vestackih kiselina ili aroma). Rad na starom principu, iskoriscenje sirobina 100%.

    Npr. od  30kg sipuraka+ secer, dobija se 45 kg, visoko kvalitetnog dzema. Takav se nemze naci u nijednoj prodavnici, jer ja receptura porodicno vlasnistvo i decenijama je usavrsavana,.

    Napomena|Rad po recepturi iziskuje veliko angazovanje snage- ali verujte isplati se, ukus je neponovljiv.

    Oko cene cemo se dogovoriti.

    Član 4.702

    Zarko,

    koliko sam ja u to pomalo upucen najveci problem kod hidro destilacije je taj da se smanji potrosnja gorivnog elementa  ( ugalj , nafta , gas, pa i cvrste goriva), posto da bi se dobila temperatura destilacije, potrebno je uloziti dosta energije. Interesuje ma da li stee upoznati sa  tzv. ZATVORENOM DESTILACIJOM ,  gde se moze korigovati pritisak, da bi se brze doslo do trazenog destilata. Odnosno smanjila potrebna energija.

    Aleksandar.

    Član 4.702

    Dusan- ako ste zainteresovani, ja posedjem recepture za slagove, razlicite vrste, kao i za pu dinge, i dr. Javite se na aca.stojevic3007@gmail.com cena je 10000 din po recepturi, uz to dobijate objasnjenje rada  sve do sitnih caka. Receptura pa svim propisima, dugogodisnje iskustvo garancuja kvaliteta.

    Član 4.702

    ANONIMNI-,

    1. morate , proveriti kakvu kafu uopste dobijate od snabdevaca, prana,neprana, monsunsko prana, ciscena, ne ciscena ( drvca, kamencici, i svasta drugo?)

    2. postoji mogucnost da imate nepogodno skladiste tako da uslovi  cuvanja uticu na hemijske procese u samoj kafi.

    3. svaku sarzu kafe koju przite morate da  posmatrate pojedinacno. przenje kafe na tako malim temperaturama nije preporucljivo,

    posto kod nas dolazi kafa koja je veoma sumljivog kvaliteta,  przenje se vrsi na 206-210C,  da bi se sakrila nikakva ili losa fermentacija zrna, koja se cesto dogadja nekontrolisano putem transporta. Sto se tice vremena to je diskutabilina stvar. kafa e pecena kad joj je zrno po celoj pukotini iste boje ( ako postoji mala crna tacka na centu zrna, zrno nije peceno)  kada „zvoni“ kao biser po nekoj tvrdoj povrsini.

     

    Probaj moje savete. Za vise pitanja na aca.stojevic3007@gmail.com– dipl.inz. preh. tehn.

    Član 4.702

    ANONIMNI-,

    1. morate , proveriti kakvu kafu uopste dobijate od snabdevaca, prana,neprana, monsunsko prana, ciscena, ne ciscena ( drvca, kamencici, i svasta drugo?)

    2. postoji mogucnost da imate nepogodno skladiste tako da uslovi  cuvanja uticu na hemijske procese u samoj kafi.

    3. svaku sarzu kafe koju przite morate da  posmatrate pojedinacno. przenje kafe na tako malim temperaturama nije preporucljivo,

    posto kod nas dolazi kafa koja je veoma sumljivog kvaliteta,  przenje se vrsi na 206-210C,  da bi se sakrila nikakva ili losa fermentacija zrna, koja se cesto dogadja nekontrolisano putem transporta. Sto se tice vremena to je diskutabilina stvar. kafa e pecena kad joj je zrno po celoj pukotini iste boje ( ako postoji mala crna tacka na centu zrna, zrno nije peceno)  kada „zvoni“ kao biser po nekoj tvrdoj povrsini.

     

    Probaj moje savete. Za vise pitanja na aca.stojevic30o7@gmail.com– dipl.inz. preh. tehn.

    Član 4.702

    Postovani  garuf, i Tijana, ako bi biki ljubazni da mi objasnite nacine rada sa datim aparatima, bio bih veoma zahvalan. Podatke mi mozete poslati na meil aca.stojevic3007@gmail.com. Unapred hvala

    Član 4.702

    Molio bih gospodina Acacukovic-a, da mi pojasni nacin kojima on proizvodi ratluke i zele, Ja sam veoma zainteresovan za rad sa istim tehnoloskim karaktereistikama date proizvodnje, sve sto mozete od informacija da mi posudite, mozete poslati na meil: aca.stojevic3007@gmail.com
    Aleksandar S.

    Član 4.702

    gsn. SOLARIS- JAVITE KAKO TEKU PRIPREME.

    Član 4.702

    SOLARIS- koje su tu pogodnosti, moze neke pojedinosti oko saradnje. posaljite sve o tome na email: aca.stojevic3007@gmail.com