• Autor
    Članci
  • Član 14.905

    htela bih da znam sve o dvopeku,na koji se nacin priprema od koje vrsti hleba,kpja je idealna temperatura susenja,koliko vremena i kolika bi trebalo da bude dehidracijaod njegove osnovne tezine

    Član 25.218

    Ako netko ima ovu knjigu neka mi ju prosledi u elektroničkom obliku na omrcenl@gmail.com

     

    Unapred hvala

    Član 23.762

    Kako da nabavim ovu divnu knjigu? Mnogo bi mi znacila. Srdacan pozdrav. Odsek

    Član 33.537

    Da li moze da se kupi ova knjiga? Odg na jovic_neca@yahoo.com

    Član 30.676

    Ako netko ima ovu knjigu neka mi ju prosledi u elektroničkom obliku na

    proeuro2002@gmail.com

     

     

    Član 451

    Angelina,

    dvopek je jako dobar proizvod. Tesko je u ovom komentaru reci sve ono sto Vi zelite da saznate o dvopeku. Reci cu ono najvaznije. Dvopek spada u grupu trajnih pekarskih proizvoda, sto znaci da mu je rok odrzivosti veci od 30 dana. Proizvodi se od dizanog testa i/ili od biskvitne mase. Pece se dva puta. Prvi put da se dobije vekna. Ispecena vekna se sece na kriske i ponovo se pece. Naravno temperatura i vreme u ova dva slucaja nisu isti. Kod nas se dvopek nazalost malo trosi. Ono sto ima po marketima je uglavnom industrijski. Dvopek radjen na zanatski nacin je daleko bolji. On ima pravilne sitnosupljikave pore i ne mrvi se lako. U njega se moze dodavati sitno iseckano suseno voce, pa da tako bude pravi zdravi proizvod. Na zapadu on se preporucuje kao idealan proizvod za mrsavljenje, a koji moze da zasiti. Kod dvopeka je najvazniji njegov nacin cuvanja, jer on je jako higroskopan i moze brzo da se uplesnivi. Takodje jako lako upija mirise. Pakuje se predhodno dobro ohladjen u ambalazu nepropusnu za gasove i vodenu paru. Tako ostaje dugo vremena svez i nepromenjiv. Lepo bi bilo kada bi se kod neko zauzeo i poceo da proizvodi ovaj izuzetno lep i cenjeni proizvod. Posto sam veliki ljubitelj istog imam razradjenu potpunu tehnologiju za veoma interesantnim recepturama.

    Milivoje Jovic, tehnolog-konsultant; 062-8286083, 064-1941083

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.