• Autor
    Članci
  • Član 144

    Za sve Vas iz BiH obaviještenje;
    Obuku za HACCP menadžera možete proći u Sarajevu, dobijate certifikat od TUV Adria (certifikacijske kuće)
    Svi koji su zainteresovani za ovu i ostale obuke mogu posjetiti http://www.biobase.ba, ili pozovite +387 63 799 573 (Dragana)

    Pozdrav

    Član 144

    Poštovani,

    Sve pohvale za pokretanje ovog sajta. Napokon sajt posvećen tehnolozima.
    Zainteresovana sam za HACCP obuku – uvođenje i/ili audit. Podrazumevam da obuka obezbeđuje priznat sertifikat. Imate li informacije o tome?
    Takođe, zainteresovana sma za honorarni rad na uvođenju i/ILi auditu ISO 9001 za koji imam završenu obuku.
    Unapred zahvalna.

    Glavni urednik

    Nado nisam najbolje razumjeo. Zainteresovani ste da položite kurs za HACCP? Poznajem više firmi koje se time bave, pa Vam oko toga mogu pomoći, ako to želite raspitaću se kada će se održati sljedeći kurs.

    Član 144

    Po?tovani,

    Da, zainteresovana sam za kurs obuke za HACCP. Ako imate informacije o terminima, po?aljite.
    Pozdrav.

    Glavni urednik

    Raspitao sam se kurs će biti najvjerovatnije u novembru, u Beogadu. Kada saznam tačne informacije prenijeću Vam ih.

    Glavni urednik

    Dobio sam dosta privatnih poruka u vezi kursa za HACCP, pa vam svima proslijeđujem informaciju. Radi se o ozbiljnoj firmi, ime neću pominjati.

    Kurs će se održati od 12.-14. Novembra u Beogradu, Nemanjina 4. Dodatne informacija možete dobiti na 063/625-107

    Srećno

    Član 144

    Poštovani,

    Uspešno sam savladala navedeni kurs. Hvala na obaveštenju.
    Pozdrav.

    Član 1.868

    AKo želite da radite externe provere ( znači provere za neku sertifikacionu kuću) morate da završite petodnevne kurseve za ISO 9001 i da završite obuka za HACCP ili ISO 22000.

    Morate da imate 4 godine ako ste završili fakultet i 5 godina iskustva ako ste završili srednju školu…i morate da prođete 20 provera kao posmatrač…

    A sad je aktuelna obuka koju organizuje sertifikaciona kuća Loyd za ISO 22000..sve o toj obuci možete videti

    http://www.lrqa.rs/usluge/obuka/

    tu su date i ostale obuke koje oni realizuju

    Član 1.868
    Član 1.868

    Poštovani,

    kurs Osnove ISO 22000 ( prelazak sa HACCP na ISO 22000) koji je zakazan za 16.02.2010. je popunjen.

    Novi termin kursa je 25.02.2010.

    Sve možete videti na:

    http://www.lrqa.rs/usluge/obuka/

    Kurs organizuje Lloyd’s Register, vodeći svetski provajder Business Assurance-a. Njihove klijente u sektoru hrane čine, između ostalih i: Coca Cola, Mc Donalds, Carlsberg, Kraft Foods…

    Njihov promet u prehrambenom sektoru je 15 mil £ godišnje u sertifikaciji. Od usluge provere preko druge i treće strane u sektoru hrane nude šeme sertifikacije bezbednosti hrane – FSSC 22000, ISO 22000, BRC, IFS… sisteme – FSMS, QMS, EMS, OHSAS…

    Sve šeme koje nude su AKREDITOVANE.

    Član 1.868

    koristimo ovu priliku da Vas obavestimo o kursevima koji se održavaju u organizaciji sertifikacione kuće Lloyd’s Register:

    Kursevi su sledeći:

    1. Mapiranje i poboljšanje procesa – 30.03 – 31.03
    2. IRCA kurs za vodećeg ocenjivača – 19.04 – 23.04

    Lloyd’s Register je vodeći svetski provajder Business Assurance-a.
    Lloyd’s Register postoji od 1760.god, u Engleskoj. Osnovna delatnost bila je izdavanje klase za brodove. Od 1990-tih počinje da se bavi i drugim aktivnostima kao što je sertifikacija različitih menadžment sistema i sprovođenje obukama.

    Danas je Lloyd’s Register jedna od najreprezentativnijih sertifikacionih tela u svetu. Do sada je izdato 53.000 sertifikata, poverenje su nam ukazale velike kompanije kao što su:
    1*Prehrambrena industija – Nestle, Kraft, Haineken, Danone, Mars, Mc Donald’s, Unilever, Interbrew i sl.
    2*Automobilska industrija – General Motors, Ford, Volvo i Toyota
    3*Ostale industrije / usluge – Fedex, Atlas Copco, TNT, Dubai Customs, Tomal i drugi.

    Klijenti predstvaništva u Beogradu su: Rafinerija nafte Pancevo – NIS, Duga Holding A.D. Beograd, Carlsberg Srbija, Industrija mesa Topola, Hotel Majestic, Privredna komora Pančevo, Gradska uprava grada Banja Luke, Salmak Skoplje, Voda voda Gornja Toplica, Energoprojekt Entel, Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske i drugi.

    U slučaju da ste zainteresovani za ovaj kurs možete se prijaviti
    http://www.lrqa.rs/usluge/obuka/

    Član 2.057

    PROVERITE OPISE KURSEVA NA http://www.consact.com

    RADI SE O REGISTROVANIM KURSEVIMA AKREDITOVANE ORAGNIZACIJE ZA VANŠKOLSKO OBRAZOVANJE ODRASLIH U R. MAĐARSKOJ, PA PO PRINCIPU SLOBODNOG PROTOKA RADNE SNAGE UNUTAR EU OVI KURSEVI IMAJU POSREDNU PRIZNATOST I U EU.

    OD 2006 GODINE JE ODRŽANO PREKO 25 KURSEVA SA PREKO 450 POLAZNIKA SA PODRUČJA R. SRBIJE, BIH I CG

    ZA DETALJNIJA PITANJA MOŽETE SE OBRATITI NA

    consact.yu@consact.com
    063-581-251
    063-680-863

    Član 2.057

    TERMINI I MESTA ODRŽAVANJA NAREDNIH REGISTROVANIH STRUČNIH OSPOSOBLJAVANJA ZA RUKOVODIOCA HACCP TIMA:

    1. Od 24.-26. marta 2010. – Novi Sad
    a. Regionalna Privredna Komora Novi Sad
    b. Kontakt osoba za prijave: Indira Popadić, telefoni: 021/4802062 ili 064-8418- 527
    c. Kotizacija: 17 700,00 dinara (uključujući PDV)

    2. Od 29.marta do 01. aprila 2010. Beograd
    a. Privredna komora Beograd
    b. Kontakt osoba: Ljubica Matić ili Barbara Stanišić
    c. Telefon: 011/361-94-72; 011/2642 – 966 Fax: 011/3618-003
    d. E-mail: treningkom@kombeg.org.rs
    e. Kotizacija: 19 942,00 dinara (uključujući PDV

    3. Od 14.-16. aprila 2010. – Valjevo
    a. Regionalna privredna komora Valjevo
    b. Kontak osobe: Mirjana Đorđević i Aleksandar Jovanović
    c. e-mail: mira@rpk-valjevo.co.rs
    d. telefon 014/221-721, fax 014/220-987
    e. Kotizacija: 14 900,00 dinara (uključujući PDV)

    Član 1.868

    PRIMENA HACCP U UGOSTITELJSKIM OBJEKTIMA

    Primarni cilj ovog kursa je da obezbedi neophodne informacije o primeni HACCP koncepta u ugostiteljskim objektima (restoranima, hotelima, motelima, ketering organizacijama i sl.).

    Kurs je koncipiran da obuhvati osnove preduslovnih programa sa foto-dokumentacijom, 7 HACCP principa, analizu potrebne dokumentacije i put do sertifikacije. Kursom su obuhvaćene i odgovarajuće vežbe za lakše razumevanje kursa.

    Po završetku kursa, polaznici stiču mogućnost da sagledaju:
    1.Specifičnosti i prednosti primene HACCP u ugostiteljskim objektima
    2.Nedostatke svojih objekata u odnosu na zahteve preduslovnih programa i zakona
    3.Obim potrebne HACCP dokumentacije
    4.Proces sertifikacije HACCP

    Ko treba da pohađa:
    Kurs je namenjen vlasnicima, menadžerima i šefovima kuhinja, kao i onima koji žele da steknu osnovna znanja kako da dokumentuju HACCP sistem u svojim ugostiteljskim objektima.

    Prijava na adresi
    http://www.lrqa.rs/novosti/193263-novi-termin-kursa-primena-haccp-principa-u-ugostiteljstvu.aspx

    Član 3.485

    Postovani,

    Prije mjesec dana sam stekla zvanje dipl.ing. Prehrambene tehnologije i imam interes prema HACCP standardu odnosno obuci u cilju dobijanja certifikata. Molim da mi pojasnite koji su koraci koje moram da obavim da bi stekla spomenuto.

    Napominjem da bi mi trebale institucije u okviru BiH.

    Unaprijed hvala

    Član 2.674

    Coko,
    „AKo želite da radite externe provere ( znači provere za neku sertifikacionu kuću) morate da završite petodnevne kurseve za ISO 9001 i da završite obuka za HACCP ili ISO 22000.

    Morate da imate 4 godine ako ste završili fakultet i 5 godina iskustva ako ste završili srednju školu…i morate da prođete 20 provera kao posmatrač…

    A sad je aktuelna obuka koju organizuje sertifikaciona kuća Loyd za ISO 22000..sve o toj obuci možete videti

    http://www.lrqa.rs/usluge/obuka/

    tu su date i ostale obuke koje oni realizuju“

    Dal je moguće da kontrolu standarda,sistema..rade lica sa srednjom školom?Pobogu pa zar samo jedna godina radnog iskustva deli fakultetsku i srednjoškolsku diplomu.To je besprizorno!Ovakvo podcenjivanje obrazovanja još nisam video niti gde pročitao.Kakva je to eksterna kontrola u kojoj će srednjoškolac kontrolisati i u svojstvu nekog supervizora suditi o radu npr.dr.veterinarske medicine ili dipl.ing.tehnologa,zaposlenih u industrijama ili u inspekcijskim organima.Zar je moguće da te koje favorizujete, učestvuju sa svojim srednjoškolskim timom u kontroli a po logici samo jednak u obrazovanju i znanju može kontrolisati onog ko je i učestvovao u uvodjenju.Ili te standarde implementiraju takodje srednjoškolci?Srednja škola je-tehničar!Kuda ovo sve vodi’Zar sve obesmisliti na samom početku?
    Coko,hvala na ponudi,ne bih da mi srednjoškolci sa impozantnim iskustvom u prekop 20 kontrola(kao posmatrači)dele pamet.Daj daradimo za čega smo školovani!

    Član 3.485

    Poštovani, imam pitanje na koje bih molila vaš odgovor.
    trenutno radim u agenciji koja se bavi standardizacijom, interesuje me da li bez rada u industriji tj. u svojoj struci ja mogu steci potrebne godine iskustva u cilju postajanja eksternog auditora.

    Hvala unaprijed

    Član 4.378

    Obuku Za HACCP mozete zavrsiti i u Novom Sadu.Za veće grupe organizuju predavanja i u vašem mestu van Novog Sada.Najjeftiniji su.
    Pogledajte http://www.haccpstandard.blog.com
    pozovite :060/6321-633

    Član 4.378

    Obuku Za HACCP mozete zavrsiti i u Novom Sadu.Za veće grupe organizuju se predavanja i u vašem mestu, van Novog Sada.Najjeftiniji smo.
    Pogledajte http://www.haccpstandard.blog.com
    pozovite :060/6321-633

    Član 4.378

    S obzirom da je kod nas zakonska obaveza implementacija HACCP standarda u cilju uskladjivanja zakona i standarda sa propisima Evropske Unije na sledećim stranama se možete bolje upoznati sa HACCP principima!!
    Organizujemo seminare i obuku za HACCP po veoma povoljnim uslovima i odobravamo dodatne popuste za organizovane grupe.

    Ukratko o HACCP-u
    HACCP je skraćenica od Hazard Analysis Critical Control Point što u prevodu na srpski jezik znači Analiza Opasnosti i Kritične Kontrolne Tačke. Predstavlja logičan, naučno zasnovan sistem kontrole procesa proizvodnje i distribucije prehrambenih proizvoda, koji omogućava:
    •Identifikaciju i procenu svih mogućih opasnosti, tj. svakog fizičkog, hemijskog ili biološkog rizika, u svim fazama procesa proizvodnje prehrambenih proizvoda uključujući sve međuprocese i distribuciju;
    •Određivanje neophodnih mera za njihovu prevenciju i kontrolu;
    •Sigurnost da će te mere biti uspešno i na delotvoran način sprovedene.

    Definisan u najkraćem, HACCP je sistem koji se može upotrebiti kao niz postupaka za kontrolu procesa i osetljivih tačaka u lancu proizvodnje hrane, sa krajnjim ciljem da potrošač konzumira namirnicu, u stanju i na način koji će biti bezbedan po njegovo zdravlje.

    Obuku Za HACCP mozete zavrsiti i u Novom Sadu.Za veće grupe organizuju se predavanja i u vašem mestu, van Novog Sada.Cena obuke je 15.000,oo din.
    Pogledajte http://www.haccpstandard.blog.com
    pozovite :060/6321-633

    Član 4.490

    Zanima me da bi neka privatna firma uvodila haccp da li su potrebni određeni sertifikati, i određeni profil zaposlenih. Da li je to zakonski regulisano i gde mogu da nađen taj pravilnik? Unapred hvala

    Član 431

    Eduka Centar … „ladno“ napisa HACCP standard. Ako je to već „standardna“ greška u objašnjenju pojma, zašto još i druge da uvlačite u to „znanje“ držeći „obuke“?
    Međutim, da li neko iza HACCP smatra da može da stoji i sledeći prevod:
    „Analiza opasnosti i kontrola kritičnih tačaka“?

    Član 2.515

    Zdravo na svih clanova , ja sam Dzordz iz Makedonije Veles, i sum student na fakultet za turizam i ugostitelsjtsvo, HOCU da VE zamolim ako moze neko da mi pomogne zavrsio sam na svi ispita i sad treba da radim DIPLOMSKI RAD za HACCP standard i obraboticu opsto za njega , dal mogu neko da mi ima da mi isprati na e-mail Dzordz.ftu@gmail.com – Unapred hvala Vi na svima pozdrav Dzordz

    Član 2.515

    Zdravo na svih clanova , ja sam Dzordz iz Makedonije Veles, i sum student na fakultet za turizam i ugostitelsjtsvo, HOCU da VE zamolim ako moze neko da mi pomogne zavrsio sam na svi ispita i sad treba da radim DIPLOMSKI RAD za HACCP standard i obraboticu opsto za njega , dal mogu neko da mi ima da mi isprati na e-mail Dzordz.ftu@gmail.com – Unapred hvala Vi na svima pozdrav Dzordz

    Član 2.119

    @ jelenau:
    potreban je sertifikat ali koliko ja znam, ne i određeni profil zaposlenih. međutim svima koji uvode HACCP bih preporučio da traže firme koje imaju iskustvo u određenoj oblasti. npr, moja firma MLINPEK ZAVOD radi uvođenje HACCP za pekare i mlinove jer se tom delatnošću (projektovanje, inženjering i konsalting) bavimo 20 godina. pored samog HACCP, odmah im rešavamo i probleme na koje naiđu, tako da smatram da je to najbolja kombinacija. ne petljamo se u ostale delatnosti u koje se ne razumemo što bi i ostali trebalo da rade ali nije slučaj. čuli smo svakakvih priča i samo vam želim da ne uletite u neku od njih :)

    Član 4.117

    Основна обука за HACCP систем подразумева курс о захтевима Препорученог међународног кодекса праксе – ОПШТИ ПРИНЦИПИ ХИГИЈЕНЕ НАМИРНИЦА и прилога – Анализа опасности и критичне контролне тачке, (HACCP(lat.)) систем и смернице за његову примену (Hazard analysis and critical control point (HACCP) system and guidelines for its application) Codex Alimentarius Code /RCP 1-1969, rev. 4- 2003, који траје један или два дана.
    Након тога, је добро проћи курс за интерног проверивача према захтевима стандарда ISO 19011, који, такође траје један до два дана.
    Ко жели даље да напредује, треба да прође курс о захтевима стандарда ISO 22000/22002/22005 који траје два до три дана.
    Како је у законској регулативи све више захтева који су везани за безбедност хране, наведени курсеви морају укључивати и познавање прописа.
    За избор курса је најважније да се добије информација о детаљном садржају предавања и што је још важније о референцама предавача.

    Они који имају амбицију да буду професионални оцењивачи за системе безбедности хране, морају имати најмање вишу школу у којој су учили основе хемије и микробиологије, заврешене курсеве везане за захтеве референтних стандарда и за провериваче и најмање 4 година радног искуства у организацији која је део ланца хране (критеријуми из ISO 22003).
    поздрав, http://www.opik.co.rs

    Član 5.055

    Zdravo svima, ja sam Pedja i po zanimanju sam diplomirani inzenjer tehnologije. U preduzecu, pored uobicajenih poslova tehnologa, obavljam funkcije menadzera kvaliteta, HACCP menadzera i IFS menadzera. Posjedujem certifikate o prodjenoj obuci za ISO 9001, ISO 22000/HACCP, IFS kao i zvanje internog auditora. Da li to znaci da mogu samostalno da se bavim konsaltingom bez obzira sto ne radim za neku konsaltig kucu

    Član 32.399

    Zdravo svima. Da li znate neki HACCP kurs u industriji hrane, bilo bi dobro da je u posle podnevnim satima. Ako ima neko neku preporuku, bila bih mu zahvalna.

     

    Pozdrav

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.