• Autor
    Članci
  • Član 728

    Molim Vas shto je mogukje brze neko da mi odgovori , koji tip mesa je sangria?

    Imeno na deklaraciji mesa govedjeg ,pisalo je da sadrzi meso sangrija, kao da je to vekj neki tip mesa!
    Ne mogu nishta da nadjem na internetu!

    Član 304

    Sangria je većinom meso od vrata ili tzv. ubodno meso. Pretpostavljam da se zove sangria po onom poznatom piću jer je meso puno krvi i dosta svijetlo. Nije baš neki kvalitet po mom iskustvu.

    Član 728

    Hvala puno na odgovoru!
    Sledim temu o cevapima, opsto me interesuje problem „dobre smese“ za skaru!
    Kako izbeci skrakjivanje proizvoda ( cevapa i pleskavica )?
    Hidrira li se smesa za skaru? Koje aditive i zachine dodati?
    Neko je pisao o pilekjim zelutcima?!
    Pozdrav!

    Član 728

    Seha!
    Ovo oko SANGRIJE!?
    Mogukje je imati toliko puno krvi i biti svetlije boje?!
    izvinjavam se na pitanju, ali nije mi jasna ova sporedba!
    Primamo SANGRIJU iz Brazila, svetle je boje, i ne standardnog kvaliteta.
    Radim u fabrici kako tehnolog na govedjem i pilekjem programu!
    Pozdrav!

    Član 1.053

    Vesnabib, ovo oko boje…, to meso se najcesce potapa, ispira, i stvarno bude svetlije boje – spolja… belicasto…

    Cevapi, pljeskavice – sta pise u MK pravilnicima, sta mozete dodati?
    Ako mozete to da nam kazete, bilo bi od pomoci. Proteini, vlakna, polifosfati, sastav mesa…

    Član 304

    Vesnabib
    Mislio sam da ima dosta krvi prilikom odleđavanja, imam osjećaj kao da je još dodaju prilikom zaleđavanja.
    A meso je dosta svijetlo, kao što je potvrdio Zstefanovic
    pozz

    Član 728

    DOBRA VECHER SVIMA!
    JOSH JEDNA TEMA ZA DISKUSIJU!
    IMENO INTERESUJE ME KAKAV JE NACHIN INDIREKTNE KONTROLE KOD SUHOMESNATIH PROIZVODA!
    KAD JE POCHEO DA SE KVARI MESNI NAREZAK, STAVILI SMO GA U INKUBACISKU SOBU, I ONAJ KOJI SE PODUVAO ILI POJAVIO BOMBAZU, BIO JE OTSTRANJEN.
    ONI KOJI SU OSTALI, ZNACHILO JE DA IM JE TREKJINA ROKA U BUDUKJNOSTI ZAGARANTOVANA.
    OVO, O TREKJINI ROKA, PROCHITALA SAM U JEDNOM PREDAVANJU NA INTERNETU, TEHNOLOSHKOG FAKULTETA U ZAGREBU.
    U FABRICI SOKOVA U KOJOJ SAM PRETHODNO RADILA,
    VAKAV TRETMAN SMO IMALI I NA SVEZIM SOKOVIMA, KOJI SU REGULARNO CHUVANI NA TEMPERATURI OD (+4 C ).

    MOLILA BIH ZA VASHE MISHLENJE!

    POZDRAV SVIMA!

    Član 2.055

    U koliko se u maloprodajnom objektu u adekvatnim uslovima i na adekvatnoj temperaturi cuva vakum proizvod(npr kobasica)u vazecem roku i sa ne promenjenom organoleptikom a nakon analize utvrdi da je bakterioloski proizvod neispravan.Ko bi bio odgovoran proizvodjac(dobavljac)ili prodavac?molim vas da u najkracem roku odgovorite na moje pitanje!!!HVALA PUNO!!!POZDRAV IZ LESKOVCA

    Glavni urednik

    Prema novom Zakonu o bezbednosti hrane odgovoran je proizvođač.

    Glavni urednik

    Vesna nisam baš razumjeo vaše pitanje. Proizvodi se prije stavljanja u promet čuvaju u inkubacionoj komori, a ne kad se primjeti kvarenje. Kada primjetite kvarenje morate čitavu šaržu da povučete i da joj promjenite namjenu, odnosno iskoristite za neki proizvod koji se termiči obrađuje.

    Član 2.055

    Hvala Zdravko!!!pozdrav iz leskovca

    Član 2.055

    Vesna posto sam iz leskovca koji je na daleko cuven po rostilju a i sam sam dugo u tom zanatu mogu ti reci da meso (cevapi ,lpjeskavice i dr meso)na skari odnosno rostilju obavezno dehidrira i gubi socnost medjutim kako je teh. uznapredovala u mesu se dodaju aditivi i razne modifikovane vrste soje koje sluze da vezu i ucvrste meso i H2O odnosno zadrzi mesne sokove u pljes. i cevapima medjutim i sa tim netreba preterivati nadam se da sam ti bar malo pojasnio pitanje na tu temu!!!pozdrav iz Leskovca!!!

    Član 728

    Zdravo svima!
    Mnogo teme, a ujedno i dileme!

    Postovani G-din Zdravko S.!
    Proizvod koji je bio stavljen u inkubacijskoj prostoriji, je bio proizvod koji se progresivno kvario!

    Moi komentari su bil bas onakvi, kakvi ste Vi vekj komentarisali!
    „Ako se u roku od tri dana, pojavi na vekjinu proizvoda bombaza i deformacija limenke, onda se to treba baciti!“
    Prema toj logici, ono sto je ostalo, je bilo u redu!
    Znaci, ono sto se nije pokvarilo, izdrzakje!!!!!
    Sad drugo pitanje, nismo jos razjasnili!

    Kad je kapacitet proizvodnje fabrike, ne dovoljno velik da pokrije redovne mikrobioloske kontrole kvaliteta proizvoda, kojim se metodom ide?
    Citala sam puno oko toga, kako se ponasaju m.o , na 37 C, i sl. , kako se razvijaju kolonije Salmonele, Esherihije, Listerije, ali nista konkretno sem, inkubacije, izolacije sa podlogama, termostatiranju i sl!
    Nemamo svoju laboratoriju, sem jednog termostata, sta da se radi!
    Kako da se verifikuje rok trajanja, dovoljna li je kontrola pH, Aw ne moze, skup je Aw-metar?

    Redovne su veterinarne inspekcije, HACCP kontrole takogje!
    Skoro kje i Evropska komisija!!!!!

    Ja se izvinjavam na „pateticnost“ u izjavi, ali kako garantovati kvalitet proizvoda osim sa dobrom proizvodnom praksom i dobrom higijenom?!!!
    Odgovor molim?????

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.