• Autor
    Članci
  • Član 2.010

    Hocu da krenem u proizvodnju rakije (sljiva,kajsija,kruska,dunja) i potrebni su mi, kako prakticni,tako i strucni saveti.Interesuje me koji su standardi koji se moraju ispuniti za prodaju rakije na domacem trzistu,a naravno i na stranom.Naravno,voleo bih da mi neko preporuci i neku strucnu literaturu.Hvala unapred

    Glavni urednik

    Nazovite gospodina Vojislava Markovića (015/513-227) moći će Vam reći dosta korisnih informacija. Jedina literatura za koju ja znam je Proizvodnja jakih alkoholnih pića.

    Član 158

    A ja ću ti pomoći praktičnim iskustvom u proizvodnji rakije od kruške, šljive, dunje kao i rakija od vina i grožđa.062/239-009

    Član 2.010

    Hvala svima

    Član 2.006

    Zdravo Djerma,

    Poslao sam ti privatnu poruku pa mi se javi oko pomoci.

    Član 2.540

    moze li neko da mi objasni put ,ako je u opste moguce to izvesti kod nas,da se otkupi vec proizvedena rakija,upakuje,pregleda,plate takse i sl,da bi dosla flasirana u raf neke prodavnice.
    hvala svima..pozzz

    Član 3.569

    Idi na sajt POLJOFORUM tu ces naci sve sto te interesuje o pripremi ipecenju rakije.

    Član 1.964

    kucaj u guglu sljivovica pa ces naleteti na sajt gde mozes da postavljas pitanja u vezi rakija

    Član 3.560

    Da li neko ima recept za proizvodnju „Medovace“,u kucnoj varijanti.Hvala!

    Član 4.860

    Poštovani, zanima me na koji način se može spriječiti tamnjenje kruške viljamovke u boci rakije. Dobila sam informaciju da se problem može riješiti ispiranjem kruške u askorbinskoj ili sumporastoj kiselini. Prošle godine smo pokušali sa askorbinskom ali problem je ostao isti. Ove godine smo nabavili koncentriranu sumporastu kiselinu ali nismo sigurni kako se primjenjuje i u kojoj koncentraciji.
    Iskreno se nadam vašem odgovoru i unaprijed zahvaljujem na pomoći.

    Član 3.468

    Molim Vas da mi netko pojasni kako utječe na kvalitet rakije ako se ne odvaja prva frakcija, te ako se zadnja frakcija stavlja natrag u idući kotao. Znam mnoge ljude koji tako rade (jer su njihovi stari tako radili) i znam da je krivo ali njima je „šteta“ bacati išta da dobe više rakije.
    Ima li smisla patoku (3. frakciju) koja je odvojena od rakije vraćat natrag u idući kotao da se destilira, a pritom prvenc ili prvu fazu uopće ne odvajati. Tim postupkom peče se rakija 47-48% alkohola.
    Hvala unaprijed na odogovoru.

    Član 3.468

    Molim Vas da mi netko pojasni kako utječe na kvalitet rakije ako se ne odvaja prva frakcija, te ako se zadnja frakcija stavlja natrag u idući kotao. Znam mnoge ljude koji tako rade (jer su njihovi stari tako radili) i znam da je krivo ali njima je „šteta“ bacati išta da dobe više rakije.
    Ima li smisla patoku (3. frakciju) koja je odvojena od rakije vraćat natrag u idući kotao da se destilira, a pritom prvenc ili prvu fazu uopće ne odvajati. Tim postupkom peče se rakija 47-48% alkohola.
    Hvala unaprijed na odogovoru.

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.