• Autor
    Članci
  • Član 2.623

    Za mnoge bi bila interesantna tema jer otvara mogucnosti samostalnog odrzivog poslovanja na svojoj zemlji.
    Sta obuhvata navedena oprema,karakteristike-kapaciteti,cene ,proizvodjaci,kontakti,iskustva razvijenih poljoprivreda itd.
    Otvorena mogucnost za plasman organskih proizvoda u izvoz.

    Član 2.576

    Po mom nekom vidjenju mislim da je to dobra tema, samo da se radi po standardima koji su propisani od strane drzave.Jer svi znamo da mnoge mini mlekare ili sirare tako da ih nazovemo otvarane na svakim mestoma, i nisu se pridrzavali propisa o ispravnosti proizvoda, nego je bitan kvantitet a ne kvalitet. Jer proizvode koji se proizvode u mlekarama i sirarama ne koristi samo starija populacija nego i ona najmladja, zato apelujem da se ovoj temi pristupi maksimalno ozbiljno.

    Član 2.623

    Upravo zbog ozbiljnosti navedene teme i smatram da je treba profesionalno razraditi u interesu kako potencijalnih investitora, tako i potrosaca i ukupne koristi.
    Mislim da se razmenom iskustava i saznanja ,organizovanjem i stvaranjem asocijacija po ugledu na napredne zemlje moze pomoci svima nama da zivimo od svoje zemlje i na svojoj zemlji.
    To je visoko-kvalitetna hrana(il bi takva morala biti).Sami se moramo izboriti da iskoristimo prednosti koje nam mogu pomoci da budemo znacajni snabdevaci organski proizvedenom hranom.Paradoksalno ali jedna od glavnih komparativnih prednosti za navedeno je zaparlozena zemlja u velikom delu drzave-visegodisnje i decenijsko odsustvo tretiranja hemijom i vestackim djubrivima.
    Ako ovakva zemlja nema racunicu proizvoditi hranu,nema mesta pod suncem za nju.Zive industrije skoro da i nemamo.A mora se ziveti od necega.

    Član 2.576

    Kao sto sam i pomenuo da treba ozbiljno prici ovom problemu. Moje misljenje je da treba krenuti od skolske klupe. Kako? tako da sve poljoprivredne srednje skole moraju da se specijalizuju za odredjenu granu poljoprivrede,( kao sto je mlekarska skola u Pirotu) naravno uz mentorstvo fakulteta i drzave (kad spomenem drzavu mislim na novac), a kad spomenem fakultet mislim na buduce inzinjere koji kad dodju iz ovakvih skola bolje spoznaju tematiku od onih koji dolaze iz ostalih srednjih skola. Ovim se dobiva uzajamni kvalitet. Dosada je kad izadje iz srednje skole i udje u pogon on nista drugo nezna od pakovanja ili kad zavrsi fakultet nemoze da se snadje u proizvodnim pogonu.Mislim da bi trebalo da otvorimo temu o ovoj problamatici.

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.