• Autor
    Članci
  • Član 3.593

    MOLIM VAS DA MI NETKO OBJASNI TEHNOLOGIJU SUŠENJA PAPRIKE KOJA BI SE SUŠILA U USKIM MREŽASTIM VREĆAMA, A NE NA POLICAMA. ZANIMA ME TEMPERATURA SUŠENJA, KOLIČINA SVJEŽEG ZRAKA KOJA MORA ULAZITI U SUŠARU, MOGUĆNOST ODVLAŽIVANJA ZRAKA , VENTILACIJA I SL. SUŠARU PRAVIM SAM NA KRUTO GORIVO , PROŠLE GODINE SAM NAPRAVIO MANJU (PROTOTIP) KOJA MI SE DOBRO POKAZALA. UNAPRIJED HVALA ,POZDRAV VEDRAN.

    Član 3.810

    Vedrane, iako se ne bavim konkretnom tehnologijom, znam da je osnova dobrog sušenja strujanje vazduha oko svakog komada poljoprivredno-prehrambenog proizvoda kako bi energija toplog vazduha mogla ravnomerno da se prenosi na proizvod, a vlaga sa proizvoda u vazduh. Dakle, problem bi mogao da se javi usled sušenja u vrećama gde je praktično nemoguće obezbediti prethodno navedeno. Što se tiče parametara vazduha sušenje će biti brže ukoliko je njegova vlaga niža, a temperatura i brzina strujanja veća. Ako se koristi isti vazduh duže vreme on će se vremenom zasititi vlagom iz paprike tako da je potrebno uvoditi svež, zagrejan vazduh, niže relativne vlažnosti u proces.

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.