• Autor
    Članci
  • Član 3.984

    Drage kolege
    da li neko moze da mi pomogne kako da resim,na pravi nacin(?) i da mi preporuci firmu koja radi ventilacione uredje za odvod pare iz duplikatora?Postoje li neki jaci aspiratori i tome slicno,koji su pogodni za to? Proizvodim marmeladu sa visokim sadrzajem s. m. i velikim ucescem voca,pa se stvara ogromna kolicina pare?Duplikator je od 200 litara i u proseku za jednu sarzu u njega ubacim 100kg kase,koju ukuvam do nekih 20 do 25%s.m.pa onda dodam oko 75kg secera.Proces traje oko 3 sata.Uz to koristim i sumporisanu kasu,pored zamrznute, pa je u isparenju i SO2,sto dodatno pravi problem?Trenutno to resavam sa prohromskom cevi koja je pvezana direkno sa kazanom i ventilatorom koji se nalazi na zidu na kom je napravljen otvor.
    Bicu zahvalna ako nekog zainteresuje ova tema.
    Pozdrav svima

    Član 3.864

    Postovani kolega!
    Spremam se da pocnem ija za moje potrebe napravim jednu malu mesalicu i kuvao bi pekmeze. Posto sam pravi pocetnik u ovoj oblasti mozete li mi preporuciti neku literaturu. Unapred Vam hvala!

    Član 3.237

    Postovani,
    U svom veku radio sam dva sistema za odrzavanje vakuma u duplikatorima..
    postizalo se -05 do – o.9 bari, tako da znam prilicno o tome o tome.

    Član 3.237

    Zavisi i od lokacije gde se proizvodnja nalazi,odnosno od raspolozivosti odredjenih resursa , koji ce se sistem odvodjenja pare primeniti.

    Član 3.864

    Postovani,
    Ceo projekat eam zamislio na mnogo jednostavniji nacin. Kam izvor toplote predvideo sam gas . Uveren sam da je to skuplja varijanta ali kao sto rece ja sam pocetnik i sredstva su mi ogranicena. Interesuje me kojom brzinom se okrece mesalica u sudu za kuvanje. Hvala

    Član 4.959

    Prvo moze i tako ,ali bi ti bilo pametno da uzmes vakum uparivac i resis sve svoje probleme,a ako nemas sredstava za to javi se ,netrebaju ti nikakvi odvodi za paru
    064=3519634

    Član 10.010

    Kao početnik u proizvodnji pekmeza i džemova pitam: gde mogu da nabavim potrebnu opremu od inoxa, kvalitetnu i ne mnogo veliku po zapremini, za početak?
    I pastrizator nam je potreban, želimo da proizvodimo kompote na tradicionalan način.
    Molim dobre proizvodjače za savet!

    Član 4.959

    Postovanje Mirka za vas,pre bilo kakvog saveta ,zamolio bih vas da nam pojasnite kakav to proizvod krajnji zelite,kako bih vam lakse mogao preporuciti minimum procesne opreme potrebe za vas buduci proizvod,u principu imam za vas sve sto vam treba ,ali je to relativna stvar ,morate mi pomoci ,i opisati postupak ili zeljeni krajnji proizvod kako bi izbegli nepotrebne troskove prijatno
    064-3519634
    0230-426447
    Nebojsa Suvajdzic

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.