• Autor
    Članci
  • Član 4.377

    Da li ce po HACCP sistemu biti dozvoljene tzv. Turske peci na cumur ili drva kod kojih se hleb pece na patosu.

    Član 1.025

    Pogledajte na ovom sajtu Pravilnik o tehničkim normativima za pekare – član 15, tačka 6. Pravilnik je iz 1992. !!!!
    Direktno ložište NE
    Indirektono DA

    Član 2.515

    Zdravo na svih clanova , ja sam Dzordz iz Makedonije Veles, i sum student na fakultet za turizam i ugostitelsjtsvo, HOCU da VE zamolim ako moze neko da mi pomogne zavrsio sam na svi ispita i sad treba da radim DIPLOMSKI RAD za HACCP standard i obraboticu opsto za njega , dal mogu neko da mi ima da mi isprati na e-mail Dzordz.ftu@gmail.com – Unapred hvala Vi na svima pozdrav Dzordz

    Član 5.809

    Zelim da Vas pitam hocu da napravim malu pekaricu u kojoj cu da pravim lepinje bez aditiva u zidanoj turskoj peci.Interesuju me koje su dimenzije prostorija u kojima se nalazi pec kao i ostalih potrebnih prostorija?
    Sve ovo moram da me nebih maltretirala ispekcija!!
    Hvala puno!!

    Glavni urednik

    Ne postoji propis koji govori kolika veličina prostorije mora da bude. Obično se navodi da veličina prostorije mora biti takva da omogući nesmetan rad i održavanje higijene.

    Član 1.121

    U praksi je moguće da se izvede da se koriste turske peći, kako ih Vi zovete, a da sve bude uskladjeno sa HACCP-om…Ne razumem baš najbolje kako se to peče hleb na patosu, ali pokušaću da Vam objasnim uopšteno. U najkraćim crtama: morate imati jednu osobu zaduženu isključivo za proizvodnju, a jednu osobu koja će se baviti održavanjem vatre… Takodje morate vremenski uskladiti radnje, što znači da morate prvo da unesete drva u prostoriju, pa da naložite vatru, pa da higijenski obradite prostoriju (očistite od eventualne prljavštine koja je nastala prilikom unošenja drva i loženja vatre) pa tek onda da unesete u prostoriju sirovinu za proizvodnju i da na kraju otpočnete proizvodnju, Naravno, o svemu treba uredno voditi dokumentaciju… Morate zabeležiti u koliko sati ste koju radnju izvršili…

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.