• Autor
    Članci
  • Član 4.738

    Kako da dodjem do priloga? Ovde ih nema, ili ja nisam u stanju da ih pronadjem.

     

    Član 15.488
    Član 12.183

    Pošaljite mi Vaše mailov ja ću Vam poslati.

     

    Član 4.738

    Hvala svima snasao sam se . Puno hvala.

     

    Član 14.199

    Da li mi može neko da tačno razjasniti da kod navođenja sastojaka u proizvodu, tj. njihovih količina, u slučaju svežih jaja, koji procenat treba navesti? Količinu svežih jaja upotrebljenoj pri proizvodnji ili količinu u gotovom proizvodu. U pitanju su suve testenine.

    Član 14

    Definitivno član 26, 27 i 28 ovog Pravilnika.
    Moj savet proveriti sa laboratorijama tumačenje deklaracije i snimanjem konkurencije prvo da li ste u obavezi da definišite količinu jaja, ako ih ne navodite u nazivu proizvoda i nisu oslikana na ambalaži, takođe jaja su očekivani sastojak tog proizvoda (kod ovog poslednjeg ukoliko je proizvod bez jaja, onda se naglašava da je posno, ako se ne varam). Ako smatrate ovo tačnim u tom slučaju dovoljno je samo navesti ih kao sastojak na mestu koje im po opadajućem količinskom redosledu u momentu dodavanja u proces proizvodnje odgovara. Ukoliko, pak, smatrate da ipak treba da deklarišete količinu jaja onda je to po meni najpametnije, kao što se navodi u članu 28. (s obzirom da se traži količina u gotovom proizvodu-koji pretpostavljam kalira u odnosu na osnovni proizvod) da napišete za 100 g gotovog proizvoda potrošeno je određena količina jaja.

    Član 14.199

    Poštovani Nemanja,

    hvala Vam na odgovoru!

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.