• Autor
    Članci
  • Član 162

    I zamolio bih gospodina Markovića da me uputi kako kupiti njegovu knjigu.

    Član 162

    Da li mi mozete pomoci gde bi mogao da nadjem kako se moze upotrebljavati palmino ulje za poboljsanje sjaja plodova npr. suve sljive?

    Član 158

    Palmino ulje za poboljšanje sjaja kod suve šljive??????? To se neko šali sa tobom i to jako!
    Ako ti neko uzme takvu šljivu na analizu dobićeš odgovor da ti taj proizvod NIJE ZA LJUDSKU UPOTREBU.
    Pošto o ovoj temi nije dugo pisano, neznam ni da ćeš ovo pročitati, bolje mi pošalji poruku na PM da bih ti bolje objasnio neke stvari oko suve šljive.

    Glavni urednik

    Alexxx, Vojkan je autor knjige
    https://www.tehnologijahrane.com/literatura/suva-sljiva-susenje-skladistenje-prerada-i-pakovanje

    I meni je največi autoritet na polju suve šljive u Srbiji, a i šire. Tako da vjerujem da nije napisao neprovjerenu informaciju.

    Mogu Vam reći da je velika čast za ovaj forum što ima takvog člana.

    Vidim da ste iz Aleksandrovca. Planiram da uskoro navratim u goste „Vino Župi“, pa se možda i upoznamo.

    Član 158

    Biće mi drago da se upoznamo, molim Vas da mi samo najavite jedan dan unapred.

    Član 158

    I meni je največi autoritet na polju suve šljive u Srbiji, a i šire. Tako da vjerujem da nije napisao neprovjerenu informaciju.

    Mogu Vam reći da je velika čast za ovaj forum što ima takvog člana.

    Vidim da ste iz Aleksandrovca. Planiram da uskoro navratim u goste „Vino Župi“, pa se možda i upoznamo.

    Izvinjavam se gdin-u, ali prvi put čujem za tako nešto, znam da postoje razni načini za poboljšanje sjaja kod suve šljive (najbolje je dobiti sjaj u toku samog sušenja, što ja koristim i uspeva mi). Ali probaću sa palminim uljem pa ću Vam preneti iskustva.

    Član 1.453

    Alexxx,
    Prvu knjigu koja je štampana 1986. godine SUVA ŠLJIVA, sušenje, skladištenje, prerada i pakovanje imam samo još dva primerka, kao i druge TEHNOLOGIJA sušenja, šljiva i prerade i pakovanja suvih šljiva.
    Dosta toga mođete o suvoj šljivi naći i u novoj knjizi TEHNOLOGIJA proizvodnje suvih šljiva bez koštica. Knjiga košta 1.000 dinara, a šaljem je Sity expres-om
    Inače za sjaj suvih šljiva koriste se biljna ulja u tankom sloju, a najviše palmino ulje

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.