Jelena

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 16.672

    A sta dalje sa njim, e to ne znam, sta mi treba od papira da bi mogla nekom uopste i da ga ponudim? Moram imati neku etiketu na proizvodu, da li postoji mogucnost da to prodajem kao poljoprivredno gazdinstvo?

    Član 16.672

    Ja sam ga susuila tri dana, nemam vlagomer, ne znam do kog procenta je susen, znam kako treba da izgleda pa radim odokativno. Posle susenja je pakovan u plasticne posudice sa poklopcem, a odatle kasnije ide u tegle sa maslinovim uljem.

    Član 16.672

    I ja susim iskljucivo sljivar, i biram onaj sa sitnijim plodovima kako bi mogla da ga se;em samo na pola.

     

    Član 16.672

    Ja sam osusila dve ture za sada i zadovoljna sam.. Koristim paradajz koji ima veci procenat suve materije. Odma ga pakujem u plasticne kutijice, jer vrlo brzo pocne ponovo da povlaci vlagu. Jedan deo tako, a drugi stavljam u tegle sa hladno cedjenim maslinovim uljem i zacinima. Nemam literaturu, internet i to je to, isla sam prosle godine na obuku na poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu koja se tice susenja.

    Član 16.672

    Pozdrav svima,,

    Ja sam pred kraj prosle godine nabavila susaru, manjeg kapaciteta 120 kg, ove godine sam pocela da susim paradajz, mene interesuje sta  sada kada sam ga osusila, kome da se obratim, gde da ga odnesem da bi sutra taj moj proizvod mogla da ponudim nekoj radnji,restoranu kao poljoprivredno gazdinstvo?

    Član 16.672

    Hvala Vam na brzom odgovoru. Ja sam i razmisljala o restoranima i o prodavnicama zdrave hrane. Paradajz koji bi susila sama proizvodim, jer se duzi niz godina bavimo proizvodnjom povrca, zavrsila sam Poljoprivredni fakultet u NS prosle godine i sada bih na neki nacin zelela da proizvodnju stavim na neki visi nivo tako sto bih jedan deo tog paradajza susila. Gde se vadi potvrda o kvalitetu tog osusenog proizvoda, predpostavljam da postoji tako nesto? Sutra mi stigne masina, osusim paradajz i sta onda, ne verujem da samo mogu tako otici i pokucati na vrata nekog restorana ili prodavnice i reci ja dosla da vam ponudim suseni paradajz. Predpostavljam da postoji neki proces kako se to radi? Mozda nekome ovo sto pitam zvuci smesno, ali meni koja sam zaista na pocetku, pocetku svaka informacija mnogo vredi. Do sada sam jedino sveze povrce prodavala raznim prodavnicama i od kuce, ali tu nema ama bas nikakve papirologije. I ako neko ima neku literaturu da mi preporuci da procitam, bila bih Vam zahvalna.

    Član 16.672

    Pozdrav svima,

    Nova sam na forumu, a i u procesu susenja, trenutno cekam da mi se isporuci solarna susara kapaciteta 120 kg, u kojoj prvenstveno zelim da susim paradajz, zanima me da li neko ima iskustva u susenju paradajza i sta treba da posedujem od papira da bi svoj proizvod mogla da plasiram, za sada sam registrovana kao poljoprivredno gazdinstvo. Svaka pomoc mi je dobrodosla. Hvala