Novak

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 17.347

    Mislim da je sve rečeno u dosadašnjim komentarima.

    A konstatacija da neko kupuje diplomu tehnološkog fakulteta, me je nasmijala:)))))

    Kako pogrešno investiran novac :::))))

    Član 17.347

    Pozdrav, vidim da komentara na ovoj temi ima puno i to je dobro. Mislim da je načinjena velika šteta za našu struku čak mislim ogromna šteta, donošenjem ovakvog pravilnika da pekar mora da zaposli tehnologa. Ne znam ko je odgovoran za to ali nas je baš degradirao. Ja da imam pekaru zaposlio bih tehnologa samo ako mogu da imam koristi od njega odnosno da on može da unaprijedi stanje u pekari, zaradi svoju platu i da ostane nešto i za firmu. Mislim da je to normalno. Socijalizam je kao društveno uređenje nestao sa ovih prostora. Isto tako znam da ima tehnologa koji zarađuju jako visoke plate radeći u proizvodnji, što znači da ipak naša struka nekome i treba odnosno da je moguće dobro unovčiti znanje. NIko neće plaćati nekoga za nešto što on nezna ili ne radi. Ako zakon prestane da važi vidjećemo onda koliko tehnologa će ostati da radi u pekarama, da li kao stalno zaposleni ili povremeno angažovani.

    Član 17.347

    Pozdrav,

    vidim da komentara na ovoj temi ima puno i to je dobro. Mislim da je načinjena velika šteta za našu struku čak mislim ogromna šteta, donošenjem ovakvog pravilnika da pekar mora da zaposli tehnologa. Ne znam ko je odgovoran za to ali nas je baš degradirao.

    Ja da imam pekaru zaposlio bih tehnologa samo ako mogu da imam koristi od njega odnosno da on može da unaprijedi stanje u pekari, zaradi svoju platu i da ostane nešto i za firmu. Mislim da je to normalno. Socijalizam je kao društveno uređenje nestao sa ovih prostora. Isto tako znam da ima tehnologa koji zarađuju jako visoke plate radeći u proizvodnji, što znači da ipak naša struka nekome i treba odnosno da je moguće dobro unovčiti znanje. NIko neće plaćati nekoga za nešto što on nezna ili ne radi. Ako zakon prestane da važi vidjećemo onda koliko tehnologa će ostati da radi u pekarama, da li kao stalno zaposleni ili povremeno angažovani.

     

    Član 17.347

    Zdravo svima,

    moj stav je da je donošenje zakona za pekare i obaveza zapošljavanja tehnologa veoma negativno djelovala na našu struku. Raditi za 250 KM mjesečno je ispod minimalca (neznam, valjda je 370 KM) za najnižu stručnu spremu. Ponižavanje kojem su ljudi izloženi, izrugivanje i slično je za nepovjerovati. Žao mi je ljudi koji su prinuđeni da rade na ovakav način ali to je samo stvaranje lažne slike o zapošljavanju i rješavanju problema mladih ljudi.

    Sa druge strane kako navodi kolega u prvom komentaru, najveći problem je znanje koje tehnolog ima za rad u pekarskoj proizvodnji. Šta je uzrok toga neznam.

    Ako povećamo nivo našeg znanja i pokažemo i dokažemo da možemo da unapredimo proces rada u pekarskoj proizvodnji (ili bilo kojoj drugoj) ond mislim da će i ova primanja biti veća. A ovo prije svega možemo uraditi razmjenom iskustava i dobrom komunikacijom između tehnologa. Moramo se boriti. Pozdrav