Sasa

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 17.463

    Za Natašu

    možete poslati CV na office@krajinaklas.com

    Član 17.463

    Poštovane kolege

    Znam da će neki koji me slučajno poznaju reći da nismo kolege jer nisam završio vaš fakultet ali vam se javljam kao poslodavac većeg broja tehnologa. Stvarno sam razočaran stavovima pokretača ove teme i odmah mu moram reći iskreno i drugarski da je promašio fakultet. Tako komentarisati rad pekara , sa nipodaštavanjem, može samo neko ko ne poštuje ljude koji rade a oni vjerovatno znaju njegov posao bolje od njega Kolega je postao tezgaroš koji ne koristi priliku da nešto nauči i nađe posao za više od 500 km. Da sam mu ja poslodavac sa takvim stavom bi izletio van pa taman plaćao kazne inspekciji što ga ne držim na poslu. I za njegovu informaciju pomenuti pravilnik prestaje da važi poslije nove godine pa mu predlažem da počne da uči i pridonosi firmi od koje živi jer će u drugom slučaju ostati bez posla (drugarski savjet) S lažem se sa kolegom Milivojem da onaj ko ne bude radio na sebi sigurno neće dobro proći u životu i da će ga život proći u kukanju i nezadovoljstvu

    Tvrdim da svako ko je kvalitetan u svom poslu i ko se trudi da nauči nema razloga za brigu oko svoje egzistencije. Naravno da su fakulteti problem jer neko ko završi tehnološki fakultet u toku školovanja pekarstvo ( a i sa drugim granama nije bolje) pronađe samo u tragovima a o praksi da ne govorimo. Dakle svima treba da bude jasno da nakon fakulteta je potrebno minimum 5 godina da se uz rad, praksu i stalno učenje dođe u situaciju da tehnolog počne više doprinositi firmi nego što ima platu. Znam da će biti negativni komentara ali to je istina iz gledišta poslodavca i bolje ju je znati da bi se razumjela i druga strana.