Nikola

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 28.237

    Nije losa ideja samo ne znam koliko se to isplati?

    Član 28.237

    Ja bih najradije krenuo sa manjim susarama ali kod mene je problem sto ja ovde imam ljude od kojih moram da otkupim vece kolicine..U pitanju su 10-20-30 tona u roku od nekoliko dana i zato mi treba veca susara da to sve stignem da osusim…Razgovarao sam sa ljudima i niko me ne uzima za ozbiljno kada govorim o manjim susarama jer niko nema gde da skladisti to voce dok ja stignem da osusim to..MOGAO bih da susim ali bih morao da investiram u vecu hladnjacu sto je minimum 5000 eura preko susare..Ne znam sta da radim morao bih da poslusam savet clana i da angazujem prehrambenog inzinjera..

    Član 28.237

    Ja sam takođe za kombinovane energente isključivo iz razloga koje ste naveli..Čim nema sunca, nastaje problem a samim grejačima i uopšte termostatom i sitnom elektronikom regulisati tempraturu unutar sušare i paliti grejače po potrebi..Automatski naravno..Da ne moraš da visiš pored sušare non stop već da možeš da pripremaš novu turu za sušenje..Najbolja stvar po meni je Solarno+Električno sušenje..Možda grešim, ispravite me ali mislim da su to energenti koje traže novi ekološki standardi i sami standardi kvaliteta završnog proizvoda..

     

    Član 28.237

    Meni treba industrijska sušara koja dnevno može izbaciti bar 500kg suvog voća..Znači sušara 1500-2000kg svežeg voća..Sve ispod toga nije isplativo jer ovde imam šljivike sa kojih bih za početak otkupljivao šljivu a u jednom danu bih imao 2-3 tone sveže šljive a da bih to postigao da osušim, trebaće mi i prijemna hladnjača..Očekujem i veću količinu ali za sada ne bih mogao da finansiram toliko veliku sušaru..Sušara koja meni lično treba mora imati sve sertifikate od proizvođača da ispunjava standarde zbog samog kvaliteta završnog proizvoda i daljeg plasmana na tržište..Danas skoro svi kupci to traže jer postoji mnogo „divljih“ sušara koje su pravljene bez korišćenja određene tehnologije već samo „sklepane“ da završe posao..Razgovarao sam sa dosta ljudi vezano za sušare i samu proizvodnju tako da za ozbiljne igrače su potrebne ozbiljnije sušare.

     

    Član 28.237

    Miodraze hvala puno na odgovoru, o ovome sam razmisljao ali ne znam koliko je „profitabilno“..Odnosno brzina susenja i kapacitet same susare..Kad bi se mogla izraditi ovakva susara kapaciteta 500-600kg bilo bi sjajno!

    Član 28.237

    Mislio sam da je jača cena uslužnog sušenja..Negde sam pročitao da je oko 80-100 dinara sobzirom na utrošenu energiju..Recimo po vašem iskustvu, koliko dnevno imate suvog sušenog proizvoda i koliko STENLEJ daje prinosa po hektaru (prosečan rod) ?
    Takođe me zanima utrošak energije odnosno kilovata struje za jedno sušenje.

    Član 28.237

    Pozdrav svima!
    Ja sam Nikola, pišem iz Aleksinca..
    Jako puno sam istraživao oko sušenja voća ali pošto sam mlad i tek bih počeo sa svim tim, potrebna mi je pomoć kao početniku u smislu kakvu sušaru odabrati da bude tehnološki ispravna i da kvalitetno radi s’obzirom da želim da stvorim ime sa kvalitetom i uđem malo ozbiljnije u sve to..
    Imam 1ha imanja na kom želim da posadim određenu sortu šljive tako da su preporuke dobrodošle.Uz sam plac imam i kuću gde bih postavio sušaru i kompletnu proizvodnju..Zvuči kao veliki zalogaj za početnika ali mora se početi negde..Takođe me interesuje cena uslužnog sušenja šljive po čistoj suvoj masi (na kraju) dok šljivik ne stasa i dok ne napravim obrtni kapital za sopstvenu proizvodnju.Svaki Vaš savet je dobrodošao!
    Hvala!