Mali

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 28.416

    Hvala Tomislave na korisnom savetu,evo maleni se izvinjava sto je burno reagovao,nije popio lekove za glavu i bensedin a cekao je odgovor 2 dana,pa nadam se cete ga razumeti :)

    iskreno,ne vidim razlog zasto bi vas neko ismejavao ako napisete i tu drugu od 2-3 sata metodu ako postoji a  kao sto ste rekli provereno radi…posto sam ja u ovoj prici „neverni Toma“ iako ste uistinu vi taj koji se zovete Tomislav, :) eto moram priznati da i meni licno deluje pomalo nemoguce..ali to ne treba da vas sprecava, jer ja se ni ne razumem puno,zato sam i otvorio temu..pa bih zato  voleo da cujem i sta drugi misle o tome,jer,ni u Teslu nisu verovali pa vis’ danas sateliti ovo ono… :) ja ne kazem da ne moze,samo…pa sad vi vidite sta cete,ako se odlucite da napisete znaci da je istina i tim putem cete i pomoci mnogima..a ako ne napisete onda ispada kao da ste tu pricu izmislili pa pricate u prazno,u sta ja licno ne verujem…za mene ste od danas svetac,ikona i bog otac :) .u svakom slucaju hvala vam na javljanju.

    Član 28.416

    Povlacim svaku ruznu rec i definitivno cu se javno izviniti ukoliko mene i ostale clanove ubedis da nisam u pravu i da sam bez razloga odreagovao kako jesam,tako sto ces ucestvovati u zadanoj temi..a do tada pali iz moje avlije kulturni covece sa puno novaca :)

    Član 28.416

    @tomislav Bravo majstore,naravno da mozes posoliti dok jedes..logika ti je vrlo dobar 4,skoro odlucan kad treba da bude.. :) Isto si tako mogao odmah da zakljucis o cemu se radi, a ne da tu siljis kurac kako si zbunjen…da si obratio paznju na pitanje a ne na naslov i da imas sta pametno da napises,napisao bi to ovde na forumu da pomognes ljudima (za sta forumi i sluze ali tu ti fali logike)a ne da me vodis na privatan chat…vise sam ja sećera u gudru stavio nego sto si ti solio mesa, E vi’š zato sam ti  ja pogresan lik za soljenje pameti.Svaka cast za pokusaj,ali i prevarant da bi bio moras imati finiji pristup prema musteriji..tako da me ne interesuje jer vidim kako vi to radite..hvala na paznji gospodine Tomislave,i zamolio bih vas da sad odjebete u skokovima sa ovog foruma na neki sajt za posao i tamo im ostavite kontakt.Obavezno ali obavezno trazite prvu platu unapred ako su imalo zainteresovani kakav ste radnik i tako zaradite sebi za zivot..mozda vam i prodje dok njima tamo jedete govna al’ onda dobro treba da posolite… :)

    Član 28.416

    samo za @Tomislav-oprostite zbog nerazumljivog naslova,nisam bas mogao u detalje u naslovu.a i slika je super,zar ne? :) Seljacka kucna varijanta gospodine,susenja svezeg mesa je u pitanju uz predhodno dimljenje. Ali ako vi imate neku tehnologiju i skustva odnosno postupke,kolicine i vremena usoljavanja pri suvom soljenju ili salamurenju za usoljavanje vec suvog mesa,voleo bih i to da cujem..,jer,ako ikada zaboravim da ga usolim a pritom uspem da ga osusim dobro ce mi doci. hvala

    Član 28.416

    @zeljko

    Hahahah djordje trazio pare a ne shvata da pare ne moze jesti!!! hahah :)

    @zivko Ovaj,nisam ja bas nikakav tehnolog,nisam ni u skolu isao za te kobasice,nisam ovde da bih promovisao firmu ili zaradio novac..naime,i ja sam imao isti problem sa domacim “’supljim“ kobasicama kao da je mis prosao kroz njih…bile su one i ukusne i sve,samo te kolutice jedes sam da ne bi gostima slegao ramenima..nakon razmatranja zbog cega je doslo do istih,dosli smo do zakljucka zakljucka da su samo bile prebrzo osusene i da se uhvatila „kora“ te se u kasnijem stadijumu meso iz kobasice povlacilo ka zidovima te kore i tako formiralo nimalo privlacnu kobasicu..narednih godina smo pazljivije i postepenije susili i nikada vise nismo imali taj problem..

    mozda nije tema ali je vezana za vreme susenja mesa..naime, isto vreme, saznao sam dosta i o prsutima i generalno o postupku susenja iz prve ruke jer mi je familija nosilac bronih zlatnih medalja i plaketa za kvalitet na internacionalnom sajmu prsuta u Istri u zadnjih 5 god. Znaci ne postoji bolji na prostorima stare juge i sire na sta sam jako ponosan pa moram i ja malo da se kitim tudjim perjem(kad nisam u skolu iso)…i neretko se desava da prsut odstoji i do 3 god. dakle,meso se mora susiti onoliko koliko mu je potrebno da se osusi,ubrzavanjem prirodnog procesa susenja samo mozemo usrati sve..nadam se da ce poneko i naci ovaj komentar korisnim..i da sam dao poneku korisnu informaciju..