Milica

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 35.255

    Postovani Milivoje,

    Hvala Vam na iscrpnom odgovoru i savetima. Slazem se da je rec o sadrzaju alkohola u % vol, a ne promilima. Moja je greska u brzopletosti pisanja.

    Dosla sam ovde po naziv resenja problema, a dobila sam jos jedno resenje za problem. Hvala Vam za to. Pokusacu prvom narednom prilikom da primenim.

    Sto se tice naziva procesa u zeludcu koji mi je ubacen u glavu poput crva, nastavljam sa potragom. Ukoliko jos neko ima ideju kako bi se mogla zvati, svi predlozi su dobrodosli. Podsecam, reakcija je kad se pomesaju slabo-alkoholno i jako-alkoholno pice u zeludcu??

    Pozdrav svima i uzivajte u umernom ispijanju piva!

    Član 35.255

    Hvala Marko na pokusaju :)

    Nesto sam citala sinoc. Moze biti da je u pitanju alkoholna dehidrogenaza? To su enzimi koji razlazu alkohol u jetri. Ali to i dalje ne daje odgovor na moje pitanje: Zasto taj jaci alkohol (40 promila) sprecava nadimanje posle piva (5-6 promila)? Ima li veze sa karbonizacijom (pivo jeste, jaci alkohol nije)?

    I kako se bese zove taj proces gde reaguju jaci alkohol i pivo?

    Naravno, govorim samo o jednoj casici zestokog pica. Nije cilj opijanje, vec sprecavanje nadimanja ;)

    Član 35.255

    Dobar dan svima,

    pisem ponovo posto vidim da moj post nije imao odjeka. Moguce je da je zbog nezgrapnog naslova ili sam stavila u pogresnu temu.

    Sigurna sam da bar neko od ljudi sa ovog foruma ima odgovor na moje pitanje. Ako ne ucesnici, onda urednici sigurno!!!

    Molim Vas za saradnju, vazno mi je radi konsultacija sa drugim osobama…