• Autor
    Članci
  • Član 80

    Hvala!Valjda cu uspeti da se snadjem.
    Pozdrav!

    Član 80

    Pozdrav svima!
    Interesuje me na koji nacin mogu odredjivati peroksidni broj ulja? Takodje, interesuje me pri kojim vrednostima peroksidnog broja je palmino ulje prihvatljivo za upotrebu u prehrambenoj industriji? Da li temperatura zagrevanja palminog ulja ogranicava njegovu upotrebu u prehrambenoj industriji?
    Unapred se zahvaljujem.

    Član 96

    Zdravo Sunce,

    – Zvanična metoda za određivanje peroksidnog broja data je u našem standardu SRPS ISO 3960:2001
    – Prema članu 19. tabela 3 Pravilnika o kvalitetu i drugim zahtevima za jestiva biljna ulja i masti, margarin i druge masne namaze, majonez i srodne proizvode (Sl. list SCG br. 23/06), sva jestiva rafinisana biljna ulja i mešana jestiva rafinisana biljna ulja moraju imati peroksidni broj (mmol/kg) najviše 5,0.

    Pozdrav

    Član 80

    Hvala Lukenzinjo, ali kako da dodjem do te metode?

    Glavni urednik
    Član 80

    Hvala Zdravko, ali mi je tesko doci do tog prirucnika. Da li je jedini nacin da dodjem do tog prirucnika moj dolazak u Novi Sad?
    Pozdrav!

    Član 96

    Sve naše standarde pa i SRPS ISO 3960:2001 možeš da naručiš kod izdavača – Savezni zavod za standardizaciju.
    Koliko mi je poznato šalju ih i u elektronskoj formi.

    Pozdrav

    Adresa: http://www.jus.org.yu/

    Član 1.494

    Ja bih ti preporucio takodje Analiza zivotnih namirnica, autor: Trajkovic, Baras, Miric, Siler, str 409

    Član 7.258

    Kako se može doći do pomenute knjige?

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.