• Autor
    Članci
  • Član 240

    Samo sam se malo nasalio, kakva uvreda….:-):-):-)

    Član 240

    Jednom prilikom sam na televiziji gledao emisiju o nekoj firmi koja "pravi ajvar na tradicionalan nacin", kuvanjem na "smederevcu" u velikim serpama iz kojih odmah pakuje u tegle sa etiketom. Igrom slucaja, sutradan u Maxi-ju vidim taj ajvar u prodaji.

    Ono sto me interesuje jeste-da li je to bas tako jednostavno, u tehnoloskom smislu, kao sto je izgledalo? Da li ajvar koji se jednostavno skuva u obicnoj serpi moze da prodje kao gotov, registrovan proizvod?

    Glavni urednik

    Može, ali morate ispuniti uslove koji su propisani našim pravilnicima po pitanju sastava, bezbjednosti proizvoda, deklarisanja.

    Član 240

    Hvala Vam na odgovoru. Proucicu pravilnike…

    Glavni urednik

    Pravilnike možete pregledati ovdje
    https://www.tehnologijahrane.com/pravilnici

    Vidim da želite do uložite novac u posao koji ne poznajete. Ono što sam viodjeo u sličnim slučajevima,a funkciuonisalo je jeste da angažujete (ili zaposlite) nekoga ko poznaje zanat, u suprotnom ćete vidjeti dosta muke i veoma su Vam male šanse da uspijete. Koliko god Vam se neka proizvodnja činila prostom budite sigurni da za sobom nosi milion začkoljica koje možda i lako riješiti ako znate, ali ako nemate iskustva vrlo vjerovatno možete doživjeti fijasko.

    I još nešto. Bavljanje proizvodnjom hrane je veoma naporan posao. Ako ne ćlite da mu se posvetite, bolje ne ulazite u njega. Ovo kažem opet iz razloga što sam upoznao ljude koji su se baš zaletili.

    Član 240

    Veoma sam Vam zahvalan na odgovoru i savetu, koji je uvek dobrodosao.

    Ja sam jos uvek u fazi "razmisljanja" sta da pokusam, tako da jos uvek nisam doneo konacnu odluku. Nisam ni mislio sam da se sam bavim proizvodnjom i potpuno sam svestan da mi je potrebna pomoc tehnologa. Nisam od onih koji misle da je sve lako i da sve znaju, i uvek sam bio pristalica teze da svako treba da radi ono za sta se skolovao:-)

    Uzgred, postavio sam i pitanje vezano za proizvodnju praska za puding i slag, sto mi je jos jedna od opcija, pa bih vas zamolio za kratak odgovor na toj temi.

    Član 158

    Ta firma koju si gledao na TV ima pogon za proizvodnju u tvom „komšiluku“ 35km od KŠ, i nije sve tako kako ga prikazuju. Jedan deo se zaista tako proizvodi, ali 80% se pravi na liniji za pečenje i ljuštenje paprike što mu je skoro industrijski način proizvodnje mada je kvalitet OK. Firma je jako poznata i u posao je uložila ogroman novac koji Ti i ja možemo samo da sanjamo.

    Član 240

    Da, Sljivovo je u pitanju, ako se dobro secam… Cuo sam od nekih prijatelja da su "smederevci" bili samo za slikanje i televiziju. Znam i koja je firma u pitanju, da je ne pominjem ovde. Ta firma izvozi u dvadeset zemalja, ali ja nemam tolike ambicije, bar za sada…:-) :-)

    P.S. I otkud znas zemljace koliko ja imam para????:-)

    Član 158

    Ta firma koju si gledao na TV ima pogon za proizvodnju u tvom „komšiluku“ 35km od KŠ, i nije sve tako kako ga prikazuju. Jedan deo se zaista tako proizvodi, ali 80% se pravi na liniji za pečenje i ljuštenje paprike što mu je skoro industrijski način proizvodnje mada je kvalitet OK. Firma je jako poznata i u posao je uložila ogroman novac koji Ti i ja možemo samo da sanjamo.

    Član 931

    Pozdrav svima,
    Ja sam jedan od proizvodjača ajvara na tradicionalan način po receptu
    iz Pirotskog kraja,koji je star oko 150 godina.Ovaj posao radim već 6
    godina i veoma je mukotrpan.Proizvodimo ajvar blagi i ljuti,ljutenicu
    i pindjur i na ovogodišnjem sajmu u Novom Sadu osvojili smo za
    ajvar zlatnu medalju, za ljutenicu veliku zlatnu medalju a za pindjur
    veliku zlatnu plaketu i titulu šampiona kvaliteta u grupi proizvoda.
    Sve to je upakovano u suvenir firme koji je opet dobio nagradu za dizajn.Ja sam zaljubljenik u svoj posao ali lako može da se osiromaši,
    bez pomoći države i drugih institucija na koje do sada nisam dobio.
    Nikad nemam para da proizvedem onoliko ajvara koliko mogu da prodam,a prodaju završim već u decembru. Posetite sajt Eko salaš Banstol.

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.