• Autor
    Članci
  • Član 2.414

    Da li bi neko mogao da mi kaze nesto o tretmanu i kvalitetu vode za gazirana i negazirana pica?
    Unapred zahvalna

    Član 2.134

    Pozdrav,
    najbitnije je ti je da voda ima tvrdocu O (nula).Naravno,pretpostavka je da je mikrobioloski i hemijski ispravna.A ako te zanima oprema za omeksavanje javi se na „private“, mogu ti poslati preporuke.U toj bransi sam 10 g, a i zavrsio sam tehn.vode i osv.napitaka.

    Član 2.671

    Prije svega morate da odnesete vašu vodu koju želite da koristite za proizvodnju bezalkoholnih pića,tj gazirane i negazirane sokove na hemijsku i biološku analizu u referentnu ustanovu, da se odredi njen kvalitet.Tvrdoća vode je bitna,postoji karbonatna i nekarbonatna tvrdoća.Ukoliko su u vodi prisutni nitrati i nitriti riječ je o vodi sa organskim zagadjenjem.Prisustvo virusa i bakterija…npr E.COLI…moguce je otkloniti sa UV LAMPAMA…
    Kontaktirajte nekog od Tehnologa koji su radili na analizi vode.
    Dosta literature imate na Tehnološkim fakultetima…npr u Novom Sadu..a kvalitet vode….ispitace vam ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO
    Ukoliko su prisutni teški metali…preciscavanje vode je moguce ali nije ekonomski isplativo..Obavezno uradite analizu…i platite TEHNOLOGA..I VJERUJTE …ISPLATICE VAM SE….PUNO POZDRAVA IZ TUZLE…OD TEHNOLOGA

    Član 35.923

    Sve sto se tice pripreme vode za tehnoloski postupak naj bolje da uzmete renomiranu firmu koja se bavi izradom kvalitetne opreme. Jedna od firmi koje su proizvodzaci a ne trgovci je ADUE Italy ( http://www.ADUE.IT ) . Sva oprema do punjačice. Voda, kase, sirupi, mesanje, gaziranje i to automatski sa tolerancijama neverovatnim malim tolerancijama greske.

    Član 451

    Voda za privravljanje bezalkoholnih pica ne treba da ima tvrdocu 0 (nula) dH. Cak sta vise ovakva tvrdoca je krajnje nepozeljna. Na opremu deluje korozivno a na ljudski organizam veoma stetno. Najbolje je da voda ima oko 14 dH tvrdoce. Ono sto je jos vaznije jeste da u sebi nesme imati rezidue hlora. Ono sto je iznad svega ovoga jeste da mora biti potpuno mikrobioloski i hemijski u granicama ispravnosti.

    Milivoje Jovic, tehnolog-konsultant; 062-8286083, 064-1941083

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.