Tanja

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 13.628

    Postovani Milivoje veliko hvala na odgovoru.Mislim da sam uz Vasu pomoc locirala uzrok problema. Mi fondan masu radimo na Micronu koji ima tehnicki kapacitet 1200kg/h.Kuvamo na 116+/-2C.Problem je nastao kada smo povecali kapacitet,verovatno zato sto nisu ostali parametri Mikrona pravilno podeseni a pre svega brzina lupanja mase.Takodje temperatura lupanja mase na temperirci je podesena na 90C ali se ostvarena krece do 110C.Moguce je da u tom delu hladjenja mase imamo neki tehnicki problem, pored brzine lupanja.Receptura je dobro definisana sto ste mi i potvrdili u ranijim odgovorima na mail.Ako imate jos neku sugestiju molim Vas da mi odgovorite.Srdacan pozdrav Tanja Miljanovic

    Član 13.628

    Postovani Milivoje,Hvala na odgovoru.Merili smo aw vrednost i krece se ispod 0,65.Mozete li mi pomoci vezano za sam tehnoloski postupak?Obzirom da smo povecali protok sa 700 na 1000kg /h da li je neophodno povecavati brzinu lupanja mase i koja je najoptimalnija temperatura lupanja mase-temperiranje?Da li je moguce da u samom procesu izrade fondana postoji greska tako da nastaje nestabilan sistem zbog cega kasnije dolazi do izdvajanja tecne faze-curenja? Unapred hvala na odgovoru.Srdacan pozdrav Tanja Miljanovic

    Član 13.628

    Kolege  potreban mi je  savet oko industrijske proizvodnje fondan mase: na koji način treba voditi tehnološki proces da bi se obezbedila stabilnost proizvoda u roku trajanja tj. kako kontrolisati i obezbediti  potrebnu  Aw vrednost proizvoda  da ne bi dolazilo do pojave plesni?

    Tanja