Borislava

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 16.178

    ko moze da mi pomogne u prdaji pulpe od sipurka na veliko, baloni od 5 litara sa etiketom, registrovano poljoprivredno gazdinstvo

    Član 16.178

    MILIVOJE,                                                                                                                                                              NADAM SE SUSRETU,NAJVEROVATNIJE U NEDELJU 5.OKTOBRA

    Član 16.178

    Milivoje,hvala vam na ovim informacijama,delujete mi vrlo ozbiljno,nećemo dalje na ovaj nacin,mi smo u BG od 3-7 oktobra,volela bih da se upoznamo i nastavimo razgovor a do tada me mozete naći na FB ZUBNA ORDINACIJA BB DENTAL BORISLAVA STOLIC PARAĆIN.Hvala.

    Član 16.178

    Nebojša,                                                                                                                                                                                                     kolika prostorija je potrebna za tu liniju i koje dodatne instalacije?

    Član 16.178

    Milivoje,nisam uvredjena i potpuno vas shvatam o cemu pricate,ja samo pokusavam da prikupim što više informacija da bi se blagovremeno odlucili,mij muz i ja,u kom pravcu da ide naš posao jer ko radi sve na kraju ne uradi ništa.Zasadili smo ozbiljnu površinu od 2,5ha i pokušavamo da osmislimo šta nam je činiti a da to ne bude samo prodaja šipurka.Od odluke zavisi i ulaganje.Da li da to bude pulpa,dzem ili čaj.Pun rod za dve godine se očekuje oko 20 tona ali sledeće godine ni prvi rod nije zanemarljiv pa neka to bude i 2-3 tone.Na njemu bi se oprobali pa da vidimo šta mozemo.Zato sam vam zahvalna što ste se javili jer sam  svesna da bez stručne pomoci ne mozemo,treba i naći pravog.

    Član 16.178

    Vidim da se obracate mnogima koji pitaju,nisam ni mislila da ovako dobijem informacije,znam da se znanje i zanat plaća,predpostavljam da ste školovani za to,ja sam stomatolog,muz mi je agroekonomista i ovo je za nas nešto novo,a mene zanima odakle ste i šta sve radite.

    Član 16.178

    da li neko hoce da mi objasni sta mi sve treba od aparata i kako ide proizvodnja pulpe od sipurka,gde to mogu da vidim i gde najpoviljnije da kupim

    Član 16.178

    Pozdrav,Radisa,Dragan Dostanic je poznat jer je bila reportaza o njemu pre godinu dana pa nas je to nateralo na razmišljanje,ima mnogo ljudi koji to rade samo se za njih ne zna.On ima zasad na 80 ari i pravi melasu koju proda u svom okruzenju koliko sam ja pratila njegovu pricu.Mi smo zasadili 2,5ha,tri puta vecu površinu i to ce biti ozbiljna kolicina ako sve bude kako treba.Nismo ništa znali o tome ali smo naišli na pravog coveka.Ovako,sadi se u redove izmedju kojih je razmak 4m a izmedju sadnica je 2m,sadi se kao loza.Sadnice su bile 50 din tako da je to nas kostalo oko 1200e plus priprema zemlje i sama sadnja.Mora jedno okopavanje bar,bez obzira što pricaju da nema nikakvog posla.Sadi se kad hoces ali je najbolje u decembru tako da imaš vremena da se pripremis.Nas zasad je u prvoj godini a pun rod je u trecoj.Srecno!

    Član 16.178

    Nenade,drago mi je da se neko javio,volela bih da ostanemo u kontaktu i da se upoznamo.Mi smo u Paracinu ali dolazimo u BG jer su nam deca tu.Gde se nalazite i da li mozemo da nekom prilikom da se vidimo?Pozdrav!

    Član 16.178

    Poštovani forumaši,pokrenuli smo posao tako što smo zasadili 2,5ha šipurka.Za dve godine ocekujemo 20 tona proizvoda.Pitanje je da li je pametno samo ga obrati i prodati.Mi bi hteli da udjemo malo drugacije u pricu,sa polu ili finalnim proizvodima.Potrebni su nam saveti,mozda zainteresovani partneri,kolicina nije mala i moze da se napravi ozbiljan posao.Postoje firme koje bi ulozile u partnerstvo bilo novac ili opremu ili plasman na trziste.Mi ne znamo za njih niti oni za nas pa je ovo mozda nacin za kontakt.Šipurak ima šansu jer se ne bi Japanci trudili i pravili plantaze kod nas.