Dragan

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 22.758

    ZdravoPisem iz Makedonije,radim u mlekaru imamo problem.Naime problem je u proizvodstvo Kiselo mleko,Jogurta pavlaku..Problem je sto se proizvodi koje sam imenovao pokazuju bombazu(toliko oteku sto mislis ce da puknu) Prvo smo mislili da nismo dovoljno prali masine koje  pune i pakiraju proizvode pa smo obratili dosta paznje na to ,pranje ide nesto ovako:Soda 75 C 20 min najmanje 2,0%,onda ide voda,pa kiselina 10 min najmanje(jednom nedeljno), voda i dezinfekcija pa opet voda dok ne bude cisto.Posto nismo nasli problem rasklopili smo masinu da vidimo jel mozda vizuelno ima nesto,i tu nista nije bilo opet stojimo u mesto..Takodje ponekad imamo veliki problem(bar 2-3puta mesecno) da nam jogurt ne bude na vreme,tj da ima fermentacija vise od 4 sati ponekad se desi da cekamo po 10,15  a jednom i 24 sati da bude gotav jogurt.Proizvodnja 4 tone jogurta ide odprilike ovako:3 tona mleko koje pre to je izvadjena odredjena kolicina masti (za pavlaku) i jedan ton mleko u prahu(mozda nekad 1,5 tona ) pasterizacija 93-95 c -hladjenje 42-44c homogenizacija 60c kad sve ovo sakupimu u jedan tank stavimo maju i cekamo pa javi se gorenavedeni problem>tu hocu da pitam jel moze neka bacterija da prodje pasterizaciju i da nam uradi to ili ne? i od sta moze da se desava to ?Molim vas ko zna za slican problem ili resenje za ovaj nek pise ,i nek mi kaze jel pored toliki pranje na takve masine moze da se omane ako se uzme u obzir da je pranje elektronsko covek samo prati vreme pranja…Hvala

    Član 22.758

    Zdravo
    Pisem iz Makedonije,radim u mlekaru imamo problem.
    Naime problem je u proizvodstvo Kiselo mleko,Jogurta pavlaku..
    Problem je sto se proizvodi koje sam imenovao pokazuju bombazu(toliko oteku sto mislis ce da puknu) Prvo smo mislili da nismo dovoljno prali masine koje  pune i pakiraju proizvode pa smo obratili dosta paznje na to ,pranje ide nesto ovako:
    Soda 75 C 20 min najmanje 2,0%,onda ide voda,pa kiselina 10 min najmanje(jednom nedeljno), voda i dezinfekcija pa opet voda dok ne bude cisto.Posto nismo nasli problem rasklopili smo masinu da vidimo jel mozda vizuelno ima nesto,i tu nista nije bilo opet stojimo u mesto..
    Takodje ponekad imamo veliki problem(bar 2-3puta mesecno) da nam jogurt ne bude na vreme,tj da ima fermentacija vise od 4 sati ponekad se desi da cekamo po 10,15  a jednom i 24 sati da bude gotav jogurt.
    Proizvodnja 4 tone jogurta ide odprilike ovako:3 tona mleko koje pre to je izvadjena odredjena kolicina masti (za pavlaku) i jedan ton mleko u prahu(mozda nekad 1,5 tona ) pasterizacija 93-95 c -hladjenje 42-44c homogenizacija 60c kad sve ovo sakupimu u jedan tank stavimo maju i cekamo pa javi se gorenavedeni problem>tu hocu da pitam jel moze neka bacterija da prodje pasterizaciju i da nam uradi to ili ne? i od sta moze da se desava to ?
    Molim vas ko zna za slican problem ili resenje za ovaj nek pise ,i nek mi kaze jel pored toliki pranje na takve masine moze da se omane ako se uzme u obzir da je pranje elektronsko covek samo prati vreme pranja…
    Hvala