Miilena

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 24.127

    Talodje kontakt :-)

    Član 24.127

    Dragi Milivoje, hvala Vama, jer ste dokaz da ovo sto radim nije uzalud…imate moje ogromno postovanje i veliki pozdrav!

    P.S.

    Inace, cilj i zelja mi je da radim na inovativnim proizvodima koji ne ukljucuju aditive…nadam se da cu Vam u nekoj svetlijoj buducnosti parirati ili cak moci da se obratimz a neki savet…Hvala Vam jos jednom sto citate ovo i sto pruzate podrsku mladim i neiskusnim tehnolozima…

    Član 24.127

    Gospodineilivoje,u potpunosti se slazem sa Vama. Pre svega da naglasim da sam apsolvent prehrambene tehnologije (dva ispita do diplome) a radnog iskustva u pekari imam skoro dve godine. Uporedo sam danju isla na predavanje a nocu u pekaru…znam da napravim svako pecivo koje postoji u pekarskoj industriji za koju radim, od belog peciva, preko zamrznutog do dnevnog hleba( racunam i kore i bureke i td, da ih ne nabrajam). Shodno tome, zelim samo da kazem da moja diploma ce vredeti duplo vise jer sam pre svega majstor pekar koji ne na putu da postabe tehnolog. Moja putanja je bila od mesenja, pracenja receptura, fermentacije, sokeriranja, pakovanja proizvoda i td… smatram da sam poprilicno naucila da kazem PEKARSKOF ZANATA koji, verujte mi, nije ni malo lak,ali svaku masinu znam, svaki proizvod, svaku normu da li je realna ili nije…sve mi to pomaze da sutra, kao njihov tehnolog ili sektorski rukovodilac, shvatim da li je to realno, kako se moze poboljsati, kako pomoci narodu…nas sa diplomom od njih bez diplome samo deli ne NEZNANJE vec mozda neka finansijka nemogucnost da se zavrse skole ili pogresan put u mladoj ludoj glavi…sa moje strane, pekari imaju moje potpuno postovanje. Cene me, a i ja njih. Tako da samo zelim reci, praksa, praksa i samo praksa…!