Dragan

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 26.529

    Ako mozes detaljnije malo da napises, mozda koja fotografija,pomogla bi sigurno.

    Mogu da proanaliziram s agronomom pa ti javim.

    Član 26.529

    Zdenko,

    -ja sam palio piljevinu,slamu i gume i uspio sam izgleda da se odbranim od mraza.

    Dosta su stradali voćnjaci oko Gradiške,Banjaluke i Prijedora.

    Ponajvise jabuka.Kod mene u Prnjavoru ko je palio otprilike je i spasio rod,čak ima i slučajeva da nema štete iako nije branjeno.

    Sad kruska odbacuje najslabije plodove. Nadamo se da uzrok nisu ove kiše iako dosta pridonose opadanju.

    Sad predstoji borba s buvom ;))

    065-520-580,čujemo se;))

     

    Član 26.529

    Interesuje me da li je mraz napravio kakvu stetu na kruskama u Hrvatskoj i Srbiji?

    – mozda neko zna;)

    Član 26.529

    Imas forum;volim pivo.ba ,tu ces naci mnoge sagovornike za tu temu gbdje i sam spadam.

    Imas tamo sve odgovore;)))trigger ( s foruma )

    Član 26.529

    Bice mi zadovoljstvo ;00387-65-520-580

    Član 26.529

    Sto se tice izvoza za Rusiju stanje je sledece:

    -vecina vocara nema dovoljne kolicine da se sam ponudi na to trziste , tako da je postojala opcija da se kruska proda velikim otkupljivacima sto su uostalom mnogi i ucinili a oni dalje u izvoz za Rusiju.Ja se nisam opredjelio za tu opciju iz prostog razloga sto sam ove godine pustio u rad hladnjacu . Cista racunica je da je viljamovka deficitarna u oktobru i kod nas i da ce s prodati brzo i po boljoj cijeni.

    Medjutim, kao sto sam vec napisao ,potraznja je slaba cak i ovih dana.Moja ocekivanja su bila veca.

    Ponuda za izvoz je sledeca: odvezu krusku u avgustu u svoje hladnjace , krajem septembra ti jave koliko imas koje klase tako da tek sad znas po kojoj eventualnoj cijeni si prodao, sto u 90% slucajeva cijena je bila 0.75Km/kg. Naravno jos nisi naplatio.

    Meni se takav izvoz nije svidio.Ako ima kakva korektnija ponuda spreman sam na saradnju.

     

     

    Član 26.529

    Ja imam isto pitanje.

    Cuvao sam viljamovku u NA hladnjaci 60 dana i na trzistu(lokalnom) nije se nista promjenilo.Jednostavno nema potraznje.Cini mi se da cijena i nije presudni faktor.Jednostavno je potraznja slaba.

    Lokacija vocnjaka i hladnjace je u Prnjavoru, 50-tak km od Banjaluke.