Gandrad

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 26.952

    Vidim nema odgovora na gornje komentare..

    Meni je isto interesantna ta knjiga. Spremio sam neke lekovite trave, i sad kad ih treba koristiti , ne znam kako da ih usitnim, izjednačim i spremim za spravljanje čaja.

    Ima li ko kakav savet?

    Član 26.952

    Imam izvesnih zdravstvenih problema…potrebno je da smanjim unos hleba…ali teško…jako teško…

    Neko mi je napomenuo , da mešavinom nekih tipova brašna, može se dobiti, manje „štetan “ hleb…

    Reč je bila o ražanom brašnu koji bi se dodavao pšeničnom brašnu…da li neko zna nešto o ovome ( da li je ovo uopšte tačno) i u kom odnosu bi se mešalo ražano i pšenično brašno da se dobije hleb koji se može jesti a da ne utiče na povišetak šećera u krvi više nego samo hlčeb od pšeničnog brašna…???

    Ja sada jedem hleb od brašna, ne znam koji tip, mlevenom zamenom moje pšenice u lokalnom mlinu…

    Ili možda postoji još neki recept sa sličnom tematikom, violeo bih da znam…naravno voditi računa o finansijskom momentu…znam da bi trebalo preći na samo proju ( od kukuruznog brašna) ili samo hleb od raži ili od heljde ali finansijski momenat jenažalost glavni…

    Zahvalan!!!

    Član 26.952

    I mene interesuje slična literatura…ja bih hteo da sam nakalemim kesten …par komada za svoje potrebe…

    pa bih hteo nešto da naučim o toj voćki i postupke razmnožavanja i sl. Zna, da može da se kalemi na hrastu…samo pitanje na kom hrasrtu, kako ga prepoznati i sl. …

    Zahvalan!!!

    Član 26.952

    I mene interesuje kako da dođem do ove knjige?

    Član 26.952

    Pa gde ste…kajko je prošla ova sezona?