Rade

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 28.925

    Poštovani,

    Potrebno mi je malo stručnije mišljenje u vezi proračuna energetske vrednosti u tabeli nutritivne vrednoisti. Nije mi jasno kada su počele da se u obračun uzimaju vrednosti za proračun organske kiseline i vlakna za izračunavanje energetske vrednosti. U pravilniku o deklarisanju piše:

    3) vlakna su polimeri ugljenih hidrata sa tri ili više monomernih
    jedinica, koji nisu svarljivi, niti se apsorbuju u tankom crevu ljudi, ,

    A sa druge strane vlakna uzimaju se u obračunu energetske vrednosti.

    Unapred zahvalan

    Član 28.925

    Poštovani,

    Potrebno mi je malo stručnije mišljenje u vezi proračuna energetske vrednosti u tabeli nutritivne vrednoisti. Nije mi jasno kada su počele da se u obračun uzimaju vrednosti za proračun organske kiseline i vlakna za izračunavanje energetske vrednosti. U pravilniku o deklarisanju piše:

    3) vlakna su polimeri ugljenih hidrata sa tri ili više monomernih
    jedinica, koji nisu svarljivi, niti se apsorbuju u tankom crevu ljudi, ,

    A sa druge strane vlakna uzimaju se u obračunu energetske vrednosti.

    Unapred zahvalan

    Član 28.925

    Poštovani,

    Potrebno mi je malo stručnije mišljenje u vezi proračuna energetske vrednosti u tabeli nutritivne vrednoisti. Nije mi jasno kada su počele da se u obračun uzimaju vrednosti za proračun organske kiseline i vlakna za izračunavanje energetske vrednosti. U pravilniku o deklarisanju piše:

    3) vlakna su polimeri ugljenih hidrata sa tri ili više monomernih jedinica, koji nisu svarljivi, niti se apsorbuju u tankom crevu ljudi, ,

    A sa druge strane vlakna uzimaju se u obračunu energetske vrednosti.

    Unapred zahvalan