Sasa

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 30.523

    Milivoje,hvala na odgovoru.Slazem se za put tehnologa i obmane.Hvala i na ponudi za pomoc,rado cu vam se javiti ako mi bude trebalo bilo sta .Nisam sujetan.Kada sam poceo da pecem rakiju,zeleo sam svakog da saslusam.Sada vec imam i sam nekog iskustva,pa volim da ga podelim sa nekim.Naravno kada procenim da ima svrhe nekome preneti dobru informaciju.Ja mnogo volim da pecem i pijem rakiju.Takodje je i prodajem i imam neko svoje trziste.Za mene je to spoj lepog i korisnog.Za sada od toga imam to da me ono sto sam potrosim ili popijem sa prijateljima,ili odnesem na slavu,veselje,zalost,cast…ne kosta.Relativno sam mlad,pa bih voleo da tu svoju strast i unovcim.Ne da se obogatim,jer je to u ovoj zemlji nemoguce,bar postenim radom,a ja da trujem narod necu.Pored toga imam solidan posao za nase prilike,ali smtramda sam vredan,pa sto i da ne zaradim.Sto se tice problema sa tom obojenom rakijom,Milivoje je u pravu,to se lako resava,naravno ako je samo boja u pitanju.Prepicanje te iste rakije donece joj belu boju.Jedino sto ce malo izgubiti na lepoti arome.Kao sto rekoh,ako je samo boja u pitanju,a ne i sam ukus,ne bi ja tu nista dirao.

    Član 30.523

    Mene licno zanima kako da dodjem do toga da postanem tehnolog.Ne zbog toga da bih uzimao novac drugima,vec da bi imao sertifikat za sopstvenu rakiju.godisnje ispecem oko 500 litara domace rakije od sljive,ali svake godine povecavam kolicinu.Zeleo bih da malo uozbiljim tu pricu i da u jednom momentu sve to ponudim nekom sirem trzistu.Dobijao sam i neke  zlatne i srebrne medalje,ali to nista ne znaci za neku ozbiljnu pricu.O kursevima koje i vi spominjete,nemam neko misljenje.Moja procena je da je i to sve fora za uzimanje novca novopecenim proizvodjacima rakije,koji imaju dobru nameru a oni to korise da ih peljese.A na kraju opet nemas sertifikat,nego zavrsen kurs?Sto se tice zute rakije…Zdravko je u pravu,malo je informacija ali….moze biti u pravu da je problem temperatura,ali moze biti da je do suda.Ako je kazan u kojem se vrsi pecenje neupotrebljavan duze vremena,ili nije dobro ispran,moze doci do slicnih problema.Ja licno kada krenem pecenje,a pricam o kolicini od oko 5 tona,prvo prokuvam jedan kazan vode.Ako neko zna tacan put do toga da postanem tehnolog za rakiju,bio bih jako zahvalan da mi to javi.pozdrav