Nesa

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 35.456

    Pavri

    Postovani Vladimire evo ovako stoje stvari,

    Ja sam radio sad u Novembru hladnjacu i mogu ti dati neke savete iz iskustva

    Za temeljnu plocu ti preporucujem sledece: Normalno zemljeni radovi natabanje tampona i jedan mali sloj pri betonazi ploce beton onda cevi dovoljne su fi 50 plasicne kanalizacione na 60cm rastojanja jedne od ruge tako redjas u onom delu gde ti su komore a ostalo samo betoniras nemoras citav deo  jer samose praktikuje gde se zadrzava u duzem periodu minusna temperatura a to su komore,jel da bih se prekinula veza izmedju podleoge da ne smrzava tlo ispod.A ujedno moras ankerisati za konstrukciju to je nejbolje .Kad se izvrsi montaza panela onda ide druga ploca koja se radi po sledecem  najmanje 15 cm stirodur pa jpos 15 cm armirana u dva sloja a onda beton,i nakraju trebalo bih fert beton u tankom sloju zbog habanja.ostalo ko ti radi montazu verovatno zna kako i sta ide po projektu. moja ti je preporuka najmanje 15 cm debljine panela .

    pozdrav

    Član 35.456

    ispravka  pise 5 t a treba (5 hektara) maline,i jos 5-6 hektara jabuka kruska i jos jedna vrsta

    Član 35.456

    Postovani forumasi

    Prerrada voca i povrca

    Imam hladnjacu 400 t minusna komora 180 t

    plusno minusna 160t

    minusna 60t

    tunel 3t za 12 h -40

    u planu je prrada voca i povrca pa sam zinteresovan za masine koje mi trebaju za 400-500 kg /h

    imam zasadjeno 2,5h malinu wilamet u planu mije do 5 tona i jos 5-6 tona jabuka kruska …i mozda jso jedna vrsta voca.Imam otkupni centar i za voce i povrce pa me interesuje i prerrada istog da bih plasirao kao  gotov prizvod a ne kao sirovinu.

    hvala adresa je S.Zebince Novo Brdo Kosovo i Metohija

    mail  nesa.dj61@gmail.com

    tel o64 454 29 88

    pozdrav

    Član 35.456

    Pozdrav forumasi ja sam Nesa

    imam hladnjacu cirka 400 tona za voce i povrce i to

    komora minusna 15x7x5

    komora plusna minisna 9x7x5

    komora minusna 6x8x5

    i tunel 5x6x4,5

    sa panelima 15cm

    u okviru Hladnjace zelim da uradim preradu voca i povrca posto imam otkupni centar i da u okolini nema takve hldnjace i nema zdravijih plodova posto se nalazimo na 850-900  m nadmorske visine,a nisam reko odakle sam Koretiste Novo Brdo ,Kosovo i Metohija.Imam zasade malina sorte wilamet na 2,5h i u planu je prosirenje u malinjaku i zasade jabuka i krusaka,A postoje podrucje ruralnog stanovnistva i osim poljoprivrede tesko je baviti se drugom proizvodnjom,napominjem nema zdravijih plodova ja mislim ,potrebno je izgraditi preradu voca posto imamo otkup i prostor za skladistenje.Prerada voca i povrca u kolicini 400-500 kg.h

    potrebna nam je oprema

    ako neko ima neka se javi na mail nesa.dj61@gmail.com ili tel 064 454 29 88

    Pozdrav