Miroslav

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 36.927

    Ivančo prijatelju hvala na savetu, potrudi u se da radim kvalitetno i sa dobrim materija lom, velika vecina proizvodjaca pogaca u srbiji pored enzima za invertovanje koristi i kiseline da sto vise razlozi saharozu, pa ondato prikriju regulisuci ph vrednost sirupa, dodaju se svakojaki dodaci ja hocu da krenem kvalitetom da krcim svoj put, dobitnik sam mnogobrojnih nagrada za kvalitet meda kako domacih tako i medju narodnih, mislim da cu napraviti kvalitetan proizvod u planu je i haccp sertifikat, ali moram da sredim prostoriju nabavim masline, sirovine za proizvodnju, porez drzavni, krenucu sa malim kolicina a gde mislim sertifikat nije potreban pa cu kad proizvodnja krene obezbediti sertifikat, ukoliko imas jos koji savet bio bih ti zahvalan. Pozdrav

    Član 36.927

    Ispunicu higijenske uslove, sto se tice Haccp plana ukoliko sam dobro razumeo zakon za male proizvodjaca nije potreban, takodje nije potreban ukoliko se hrana distribuirati direktno potrosacima, obavicu razgovor sa nadležnim institucijama vide emo u kom ce pravcu ici razgovor

    Član 36.927

    Marko sta znaci, da se pozovem na rizike po bezbednost hrane za zivotinje, ako sam dobro shvatio jednostavniji je proizvoditi hranu za zivotinje, manji broj uslova moram da ispunim

    Član 36.927

    Hvala svaki savet je dobrodošao.

    Član 36.927

    Potrebna pomoć,

    Pokusacu da u toku ove godine tacnije na jesen krenem prvo sa proizvodnjom invert og sirupa za prihranu pcela, a kasnije tokom zime i pogaca za prihranu pcela. Zamolio bih za par saveta:

    1,Koje higijensko tehnike uslove moram da ispunim kako bi prostorija za proizvodnju mogla dobiti dozvolu za upotrebu. Ili kome da se od nadležnih institucija obratim

    2.potreban recept za pogace, konkretno osnovni recept imam ali su aditivi koji se koriste kako bi pogaca ostala mekana tajna proizvodjaca, ukoliko neko ima tu i formaciju bio bih zahvalan.