Dejan

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 37.932

    Pozdrav,

    razmisljam o pokretanju proizvodnje marmelada i slicnih proizvoda od voca i povrca.

    imam radnog iskustva sa prehrambenim proizvodima(nisam tehnolog) od oko 25 godina u austriji.

    u srbiji sam bio suvlasnik firme koja se bavila exportom gljiva (vrganja i lisicarke)na zapadno evropsko trziste

    medjutim s vremenom se taj posao ugasio zbog toga sto su  vremenske prilike i nedostatak sakupljaca doveli

    do toga da sezona bude skracena i tako budemo od rumuna i bugara pobedjeni na trzistu.

    posle toga da bi iskoristili hladnjace i prostor krenuli sa vocem zamrzavanje i pakovanje ali je i to bilo

    osudjeno na propast jer ako si mali onda te veliki gaze i ako hoces posteno da radis da proizvodjacima uvek

    na vreme platis i ocekujes neku pristojnu cenu na kraju sezone si prinudjen da prodas posto zasto jer su neki

    odlucili da bude manja cena .

    pre 2 godine sam prodao firmu ,a tehnika je ostala u privatnom posedu.

    od tehnike imam dve hladnjace za zamrznutu robu kapaciteta oko 40 euro paleta i dva schok zamrzivaca

    gde se moze recimo 4 tona maline zamrznuti i jednu hladnjacu za svezu robu.

    lokacija je nedaleko od Raznja ca.9 km od Autoputa Bg-Nis.

    Zamolio bih isomisljenike da mi se jave u vezi pokretanja proizvodnje, zadrugarstva,partnerstva itt.

    moja e mail adresa

    rajkovicdejan0@gmail.com

    pozdrav