Mirjana

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 39.842

    Poštovani Viktore,

    Svi mi tehnolozi smo prošli u školovanju i Tehnologiju konzervisanja namirnica. Zavisi šta Vam je konkretno potrebno, šta se konzerviše, čemu se mora produžiti rok trajanja, itd.

    Moje radno iskustvo možete pogledati u delu Foruma za konditorske proizvode i kontaktirati me.

    S poštovanjem,

    Mirjana Pajkić, dipl.ing.prehrambene tehnologije

    069/ 25 05 004

    mirapajkic@gmail.com

    Član 39.842

    Slobodno proizvod možete nazvati “ Zamena za mleko u prahu“. Odradite zatim deklaraciju po Pravilniku o deklarisanju, označavanju i reklamiranju hrane.

    Mirjana Pajkić, dipl.ing.prehrambene tehnologije

    mirapajkic@gmail.com

    069/ 25 05 004

     

    Član 39.842

    Ne postoji nigde u Pravilniku za fine pekarske proizvode ovako nešto, da se proizvod sa dodatkom stevije, tj. steviol- glikozida ( E960) ne sme termičkli obrađivati. Naprotiv, studije pokazuju da je ova vrsta prirodnog zaslađivača termostabilna, tako da ne predstavlja problem ako se koristi u kolačima i keksu koji se peku.

    Član 39.842

    Poštovana Tanja,

    Etanol nije pravo rešenje za sprečavanje razvoja plesni u ovakvim proizvodima.

    Javite mi se.

    MIrjana Pajkić, dipl.ing.prehrambene tehnologije

    069/25 05 004

    Član 39.842

    Zdravo, Jelena,

    Vidim da se već duže vremena zanimate za pokretanje nekog posla.

    Prvo definišite da li želite samo proizvodnju i prodaju “ na veliko“, ili želite malu proizvodnju sa direktnom prodajom, kao što Vam je ideja za grčke krofnice.

    Onda odredite šta bi to bilo. Tipa, nećete preradu mesa, mleka, već želite konditorstvo, slatkiše. Morate biti originalni i ponuditi nešto što nema svako, mada je stvarno danas teško izmisliti toplu vodu. Trendovi idu na sve strane. Najpre su bili aktuelni klasični slavski kolači, onda se vraćaju starinski slatkiši tipa vanilica, suvi kolači. Tu su i slatki stolovi sa popsima, slajsisi, fondani. I ako uradite nešto što i ostali, dajte svoj lični pečat tome, bar po nekom detalju budite drugačiji. Nemojte se bazirati samo na jednom proizvodu, već uradite još nešto srodno, što se može uraditi na opremi i sa alatima koje već imate. Zatim, možete kasnije ubaciti tu i neke proizvode za prodaju od drugih proizvođača, napraviti širi asortiman. Ulaganje u bilo koju proizvodnju je beskonačno, kao “ rupa bez dna“.

    Tehnolog sam već 27 godina u konditorstvu, u fabrikama, kao i u manjim proizvodnjama kao konsultant. Od jednog proizvoda se doradama može napraviti još jedan ili dva, mogućnosti su razne. I još nešto- proizvodnja hrane u bilo kojoj varijanti je ozbiljan posao.

     

    Član 39.842

    Imam recepturu po kojoj sam lično radila oblande.

    Mirjana Pajkić, dipl.ing.preh.tehnologije  069/ 25 05 004

    Član 39.842

    Ćao, Nikola,

    Za beli krem javi mi se na 069/25 05 004

    Mira

    Član 39.842

    Poštovani,

    Ja sam Mirjana Pajkić, diplomirani inženjer prehrambene tehnologije. Diplomirala sam na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu 1996.godine, na odseku Prehrambena tehnologija, smeru Tehnologija biljnih proizvoda.

    Iza mene je 25 godina radnog iskustva u oblasti konditorskih proizvoda, konkretno, u proizvodnji keksa, vafla, čajnih peciva, torti i kolača. Takođe imam iskustva u implementiranju i vođenju standarda HACCP, ISO22000, FSSC.

    Radila sam 12 godina u Bambiju iz Požarevca ( od 1996. do 2008.godine) kao tehnolog u proizvodnji i šef proizvodnje, a od 2008. godine  sam u firmi Eskom iz Velikog Gradišta kao šef proizvodnje.

    Za sve koji započinju proizvodnju ili žele da usavrše postojeću, stojim na raspolaganju.
    Kako Vam mogu pomoći?
     
    1.    Pomoć i „ vođenje“ za lansiranje proizvoda na tržište, koje obuhvata sledeće:
     
     
    a)    Izrada receptura
    b)    Preporuke i pomoć pri odabiru sirovina
    c)    Izrada kompletne specifikacije proizvoda
    d)    Probna proizvodnja
    e)    Izrada normativa proizvoda
    f)     Preporuka za odgovarajuće mašine i opremu potrebnih za proizvodnju i eventualno povezivanje sa proizvođačima/ dobavljačima istih
    g)    Preporuka za odgovarajuće vrste ambalaže i transportnog pakovanja za određeni proizvod i eventualna preporuka za proizvođače istih
    h)    Preporuka za analize gotovih proizvoda ( šta raditi) i povezivanje sa referentnim laboratorijama
    i)      Povezivanje sa dizajnerima i proizvođačima deklaracija/ ambalaže
    j)      Izrada kompletnog teksta deklaracije prema zakonima i pravilnicima, sa izradom kompletne nutritivne tabele
     
    2.    Preporuke i povezivanje sa firmama za sve delatnosti ( DD zaštita, analiza proizvoda, dobavljači sirovina i ambalaže, sertifikacione kuće)
     
    3.    Pomoć pri izradi dokumentacije i sprovođenju standarda HACCP i ISO22000: 2018
     
    ( FSSC)
     
     
     
    KOMPLETNA PODRŠKA VAŠOJ PROIZVODNJI!
     

    S poštovanjem,

    Mirjana Pajkić, dipl.ing.preh.teh.

    069/25 05 004