Goran

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 2.540

    Na sajtu ministarstva imate prirucnik

    Član 2.540

    malo mi neke stvari nisu jasne.da le je haccp obavezan zakonom,nekim podzakonskim aktom ili u nekim oblastima ,kao sto je recimo ketering ,dostava ,priprema i skladistenje hrane ne mora.ako je obavezan do kada se mora uvesti.molim clana pod imenom konsultant da mi se javi na mail
    sztrcacanka032@gmail.com

    Član 2.540

    moze li neko da mi objasni put ,ako je u opste moguce to izvesti kod nas,da se otkupi vec proizvedena rakija,upakuje,pregleda,plate takse i sl,da bi dosla flasirana u raf neke prodavnice.
    hvala svima..pozzz

    Član 2.540

    puno hvala.da li je potrebno otvoriti restoran ili moze samo kuhinja,koja ima standard.da li je za takav objekat potrebna tehnoloska dokumentacija overena u ministarstvu…?

    Član 2.540

    posedujem trgovinu sa hranom koju trenutno kupujem od proizvodjaca.moje pitanje je da li mogu ,ako otvorim restoran i u njoj dobro opremljenu kuhinju sa haccp standardom,da li iz nje mogu otpremati hranu u moju trgovinu,tj baviti se keteringom ili za to mora postojati teh.projekat,pa sve do izlask akomisije i primanja objekta,kao i kod prerade mesa i sl.da li restoran moze dati svoje proizvode dalje u trgovinu na prodaju ili ne…ako da ,sta je potrebno za sve to
    hvala i sradcan pozdrav

    Član 2.540

    Hvala Vam na odgovoru,ali ako mogu jos nesto da Vas pitam…?Kako sam
    razumeo postoji mogucnost da se objekat prvo privede nameni ,pa tek
    onda prijavi i prilikom izlaska vet.inspekcije utvrdi da li je sve u
    redu sa izgradnjom i uredjenjem objekta za tu namenu.ako postoji takva
    mogucnost da li mogu doci do kopije tehnoloskog plana rasekaonice mesa
    i li nekog slicnog…da bi imao uvid tacno sta treba da uradim,a da
    ne geresim..pozz

    Član 2.540

    pozdrav
    interesuje me da li postoji drzavna ustanova,redcimo neki od fakulteta i sl,gde bi se moglo doci do tehnoloskog projekta ,rasekaonice,ili mini prerade mesa.u stvari svi znamo koliko to kosta ,a mene naravno d li moze da se prodje malo jeftinije.
    da li su i restorani po nekim novim propisima duzni da imaju teh.projekte ili je ze sve zaduzen hasap,pa u okviru njega mogu preradjivati meso,rezati polutke i recimo termicki obradjivati u pecima…
    u sustini ne znam koji je laksi put da li je to restoran sa dobro opremljenom kuhinjom ili objekat gde ce biti prerada mesa
    pozz i hvala