dragan

Napravljene poruke na forumu

  • Autor
    Članci
  • Član 1.085

    evo ti jednostavan i jeftin primer vizuelnog komparatora za ortotolidin test. ja ovakav koristim.u bocici je rastvor ortotolidina,sipa se 1-2 kapi, kao sto je tehnolog Dragana gore u postu opisala,uporedis nijansu zute boje i odmah znas koncentraciju.

    mozes da stavis neki beli papir iza komparatora dok posmatras kako bi lakse uocila nijansu boje.

    http://www.aquainterma.rs/sr/dozirni-sistemi/oprema-za-doziranje-hemikalija/elementi-pribor-i-prateca-oprema/

    Član 1.085

    mozda neka od firmi koja se bavi ugradjnjom ovih sistema moze da preporuci ovu literaturu,neznam sta te zanima konkretno

    Član 1.085

    Tacno.Prava su izjednacena i moze se upisati direktno doktorska studija.Na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu za doktorske studije treba prosek 8.5 ili visi i kes(neznam koliko).A da bi se ti zvao masterom(ako ti je to zelja) tj. dobio diplomu na kojoj pise master
    treba da ides jos 1 godinu na fakultet i polozis oko 5 ispita(nisam siguran za broj ispita,ali od 3-6).

    Član 1.085

    Kao sto si sam rekao,danasnja savremena istrazivanja govore o DIOXINU,kao stetnoj materiji iz plasticnih masa.Pored toga svi je koriste za hranu PP,PE i njihove derivate koji se razvijaju sve vise tako da sa napredovanjem tehnologija napreduje i tehnologija ambalaze.
    Za sada na ovom nivou ona je bezbedna za pakovanje hrane.

    Član 1.085

    Prijatelju evo ti par sajtova,tj proizvodjaca opreme

    http://www.mts-stajic.com
    http://www.compconsult-nis.com
    http://milivojevicing.freehostia.com

    pozz

    Član 1.085

    Najbolje posle kiseljenja,a pre pakovanja.
    pozz

    Član 1.085

    Cuvanje sljive u uslovima snizene temperature(ne smrzavanje) za sljivu zavisi od zrelosti robe,sorte….

    Za sljivu je pri temperaturi od -1 do 0 i vlaznosti od 90% cuvanje traje 2-8 nedelja.
    Naravno ovde je rec o obicnoj atmosferi.Postoje varijante kontrolisane atmosfere gde je cuvanje duze.

    Sto se tice komplet opreme evo npr. „Sena“ kragujevac.
    pozz

    PS na -2 C stepena pocinje da mrzne sljiva.

    Član 1.085

    Sta te interesuje?

    Član 1.085

    evo jos jedno pitanje. pravilnik kaze da se 30% secera moze zameniti glukoznim sirupom.da li ta kolicina moze da se zameni invertnim sirupom,da se ne bi kupovao glukozni sirup od prerade kukuruznog skroba vec da se invertuje saharoza uz limunsku kiselinu.

    Član 1.085

    U pravu si.Tehnolog je uvek kriv.Sta da se radi.nego kad vec pomenu analizu trzista jedan od vlasnika se uhvatio tih termostabilnih nadeva koji se koriste u pekarskoj industriji za nadeve peciva i prelive peciva.Ja bas nesto neznam o tim nadevima (vocnim punjenjima) i njihovom sastavu(znam o dzemu, marmeladi,koncentratu).na internetu ima 2-3 firme koje to prave ali ne znam kako.mozda je tajna? A sto se gazda tice jedino resenje je pisanje tri projekta uporedo za svakog.Mislim da u projektu moram da kazem npr.povoljniji je ovaj energent od onog,ali je onaj jeftiniji,a treci ekoloski…..ili tako nesto. U svakom slucaju hvala ponovo.

    Član 1.085

    Da li neko zna gde se moze kupiti vakum ukuvac(uparivac) u srbiji.Mozda neka nasa firma?ili polovan?

    Član 1.085

    zanimljivo.i mene je zainteresovalo pitanje.
    to znaci: 60kg secera+113kg jagode=173kg mase
    To treba ukuvati do tezine od 100kg dzema.
    tako ja to vidim.ako grsim nek me neko ispravi

    Član 1.085

    Hvala ti puno.Imam rok od tri meseca da to uradim do detalja.naravno vlasnike interesuje ekonomicnost.Problem je u tome sto vlasnik ima tri sina i sva trojica ne mogu da se sloze oko ideje.I sad ja dolazim tu kao neki sudija .Jedan hoce dzemove jedan marmeladu a treci vocna punjenja-nadeve za pekarsku industriju.Jedan hoce samo kotao na paru,drugi na vodu,treci na struju.Za marmeladu treba pasirka,jedan oce da kupi,drugi nece…. .Prostor je tek posebno pitanje.Prosto da poludis.
    U svakom slucaju puno si mi pomogla.Ako ti nekad nesto zatreba dragand2004@yahoo.com