• Autor
    Članci
  • Član 12.392

     

    Još nisam čuo da se u pravu, čistu kajsijevaču „dodaje potrebna količina šećera“!

    Član 2.275

    Ovako ispečenoj rakiji i lepo napisanom tekstu i nije mesto ovde.

    Domaća rakija sa dodatkom šećera nije srpski brend.

    Član 5.424

    Sramota za ovaj sajt da izbaci ovakav clanak.Gde je tu cista domaca rakija?

    Član 451

    U vocni kljuk kajsije namenjen za proizvodnju vocne rakije nema potrebe dodavati secer, jer plod sam u sebi kada dobro uzri ima 16% pa i vise secera. Ovo je sasvim dovoljno da fermentacija odmah krene i da bude cista. Ako su plodovi dobro zreli, ako se fermentacija odvija ne suvise brzo, ako se pecenje rakije vrsi lagano i ako se prepicanje odvija jos laganije, od 100 kg kajsije moze se sa sigurnoscu dobiti oko 10 litara izuzetne rakije. Postavlja se pitanje zasto se dodaje secer. Iskljucivo iz sebicnih razloga, da bi se dobilo vise rakije. Rakije, makar i sa malo secera, mogu se ostrim culima prepoznati i takve treba odmah odbaciti. Ako je cena 1000 din/l, onda je jasno da takva rakija nije vrhunska.

    Milivoje Jovic; tehnolog-konsultant

     

    Član 1.790

    Нисам  технолог,да се одмах разјаснимо ,али….

    Замислите Поштовани да отворите флашу ракије и да замирише зрела кајсија?

    Замислите Поштовани да такву ракију гуцнете и задржите мало у устима па прогутате а на непцима имате утисак да држите комадић кајсије у устима?

    Ово питање важи за ракију од било које воћне врсте и сорте.

    Да би се ово заиста и догодило морају да се догоде многи услови.

    -Главни услов је да се не калеми на подлоге које ће умањити првенствено аутентичан укус и мирис дате воћне врсте што се у данашње време тотално занемарује у општој трци за количином рода.

    Лаковерним неуким грађанима и одбеглим сељанима данас можете буквално продати шта год хоћете ако сте довољно убедљиви.

    Не сумњам да добар део  произвођача поштује правила технологије производње  али ….

    Пробао сам ракија из више пецара и ниједна није на мене оставила позитиван утисак укусом на  кајсијевачу,поготово врхунску.

    -Други услов је   з р е л о  аромом карактеристичном за дато воће,опрано, пробрано,одвојена коштица,опрана посуда,хигијенски чиста просторија…….

    Имам и предлог  да се у оквиру овог Форума организује тематска изложба са дегустацијом и тематским предавањима.А исто тако и осталим темема

     

     

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.