• Autor
    Članci
  • Član 2.011

    Pozdrav svima :)
    Nova sam na forumu i vidim da su ovde strucna lica
    Nadam se da cu dobiti odgovor na pitanje koje se tice samog tumacenja zakona navedenog u nazivu teme
    Naime, interesuje me da li su veleprodaje tj. dobavljaci u obavezi da pri isporuci robe u maloprodajne objekte i restorane dostave i potvrde o zdravstvenoj ispravnosti robe koja je u originalnom pakovanju i na kom su navedeni podaci o sastavu i rokovima trajanja,kao i za robu koja je u rinfuznom pakovanju i pritom na samoj ambalazi stoje podaci takodje o sastavu i rokovima trajanja
    Nadam se da ce neko moci da mi razresi nedoumici
    Hvala

    Glavni urednik

    Prema Zakonu o bezbednosti hrane proizvođač je odgovoran za svoj proizvod. Tako da kada on prodaje robu supermarketu sigurno mora priložiti i uvjerenje o zdravstvenoj ispravnosti, tako da marketima nije probem da to uvjerenje, odnosno izvještaj akreditovane laboratorije proslijede dalje.
    To što je roba u originalnom pakovanje ne dokazuje da je ona zdravstveno ispravna.

    Član 2.011

    Zdravko,
    hvala Vam sad su mi jasnije neke stvari.
    Naime, sa mnogim dobavljacima imam problem jer mi ne dostavljaju papir o zdravstvenoj ispravnosti,cak me ubedjuju da nisu u obavezi da ga dostave,a inspekcija insistira na tome.
    Hvala
    Pozdrav

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.