• Autor
    Članci
  • Član 3.601

    Da li moze neko da mi kaze gde mogu da nadjem literaturu vezanu za mikrobioloske analize vode za pice?
    Hvala
    SasaV

    Član 2.915

    nisi napisao o čemu se konkretno radi!
    da li te zanima teorija ili bas metodologija vezana za konkretne slučajeve?
    za početakti mogu savjetovati ukoliko imaš nekoga u nekom od vodovoda, postoji knjiga kao praktikum “ VODA ZA PIĆE“ u izdanju saveznog zavoda za zdravstvenu zaštitu NIP “ Privredni pregled “ Beograd 1990
    tu su date standardne metode za ispitivanje higijenske ispravnosti i ta se knjiga koristila u svim vodovodima na prostoru bivše Jugoslavije!
    ili da preko Instituta za standarde dođeš do ISO standarda za ispitivanje vode za piće!
    mada je ova knjiga vrlo dobra sa opisom podloga i zakonskom regulativom koja u većem djelu još nije izmjenjena!
    veliki pozdrav
    Radica

    Član 3.601

    Uspeo sam naci bas tu knjigu.Mnogo mi je pomogla.
    Literatura mi je bila potrebna jer treba da oformim laboratoriju za hemijske i mikrobioloske analize u jednoj fabrici vode.
    Pozdrav

    Član 3.560

    Ovo je zanimljiva tema i za mene.Mikrobiologija vode je veoma složena.Meni dosta pomaže knjiga“Tehnologija životnih namirnica“od prof.Marije Škrinjar,sa tehnološkog fakulteta u Novom Sadu.Da bi uveo hemijske a pogotovo mikrobiološke analize u nekoj fabrici,potrebno je pored stručnosti imati i iskustva u ovoj oblasti.Zato ti,preporučujem da se posavetuješ sa nekim ko će ti pomoći u tome.Ne znam iz kog si grada ali moja preporuka ti je da odeš do profesora mikrobiologije na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu ili Tehnološkom fakultetu u Novom Sadu.
    Pozdrav,Tatjana

    Član 1.387

    1. Marija Škrnjar, Mikrobiološka kontrola životnih namirnica, Novi Sad, maj 2001 godine.
    2. Pešić-Mikulec, D.: Mikrobiološke analize namirnica u odnosu na evropsku zakonsku regulativu, Beograd, 2005 godina.

    Ja sam koristila ovu kao dodatnu literaturu kada sam radila specijalistički rad u jednoj fabrici vode. U radu sam između ostalog radila mikrobiološku i hemisku analizu vode.

    Član 3.945

    Da li moze negde ta knjiga da se kupi? Voda za pice, savezni zavod za zdravstvenu zastitu, beograd…

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.