• Autor
    Članci
  • Član 1.701

    Poštovani gospodine Šumić, možda bi mi Vi najbolje mogli objasniti neke stvari u vezi mogućnosti upisa doktorskih studija.
    Ja živim i radim u Hercegovini. Završio sam prehrambenu tehnologiju u Beogradu na Poljoprivrednom fakultetu i tu sam i specijalizirao mikrobiologiju hrane prošle godine. Na osnovnim studijama sam imao prosek 7,00 a na specijalističkim 9,00. Završio sam po starom programu ( dipl.ing.preh.tehn – specijalista ). Želeo bih upisati doktorske studije na Tehnološkom fakultetu u Novom Sadu u vezi mikrobiologije hrane (kod Marije Škrinjar i Gordane Dimić)po novom programu. Da li uopšte mogu upisati doktorske studije, sledeće godine,s obzirom na prosek ocena? Da li mogu upisati kao domaći ili strani student s obzirom da nemam srbijansko drzavljanstvo, već sam Srbin iz BiH? Da li sam obavezan prisustvovati svim predavanjima s obzirom na moj posao i život u Hercegovini? Ne znam kako je to organizovano, ili mogu u dogovoru sa predmetnim profesorima? Hvala unapred. Veliki pozdrav

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.