• Autor
    Članci
  • Član 187

    Interesuje me znate li sta o mogucnosti proizvodnje biodizela iz otpadnog motornog ulja, sirovina za proizvodnju je jako dostupna posto i obicni autoservisi sakupe godisnje po 2000l starog ulja iz motora, o vecim da i ne govorimo.
    Znam da se proizvodi iz otpadnih kuhinjskih ulja, ali kakva je situacija kod otpadnog motornog ulja nije mi poznato.

    Član 4.165

    OTPADNO MOTORNO ULJE NE MOZE BITI SIROVINA ZA BIODIZEL KOLIKO JE MENI POZNATA TEHNOLOGIJA MAZIVA,ODNOSNO TEHNOLOGIJA PROIZVODNJE MOTORNIH ULJA.PO STRUCI SAM NAFTNO-PETROHEMIJSKI INZENJER,BEZ ISKUSTVA,ALI NEKO MOJE TEORIJSKO ZNANJE DAJE NEGATIVAN ODGOVOR :)

    Član 2.522

    Necu mnogo pomoci, ali evo mala dopuna – po definiciji BIOdizel se ne proizvodi od naftnih derivata vec od biljne ili zivotinjske masti, uz odgovarajucu obradu.
    Mozda je moguce napraviti neku vrstu dizela ili pogonskog goriva recikliranjem ili nekakvom naknadnom obradom motornog ulja, ali to se svakako nece zvati biodizel. :)
    Zato se biodizel moze komotno praviti od otpadnog jestivog ulja iz restorana, uz najcesce malo komplikovaniju obradu nego kod npr nekoriscenog ulja (zavisi od toga koliko puta je to ulje iskorisceno za przenje i sl), ali je vrlo moguce i izvodljivo.

    Član 4.165

    UPRAVO TAKO,SAMO NISAM HTELA DA PRICAM DETALJNO O TOME. HTELA BIH DA NAPOMENEM DA BAZNO ULJE ZA PROIZVODNJU MAZIVA TAKODJE MOZE DA BUDE BILJNIG POREKLA,ALE NE ZA MOTORNO ULJE :)

    Član 4.165

    UPRAVO TAKO,SAMO NISAM HTELA DA PRICAM DETALJNO O TOME. HTELA BIH DA NAPOMENEM DA BAZNO ULJE ZA PROIZVODNJU MAZIVA TAKODJE MOZE DA BUDE BILJNIG POREKLA,ALE NE ZA MOTORNO ULJE :)

    Član 25.785

    Dobar dan svima 

    molio bih Miroslavu da mi es javi u vezi Motornog otpadnog ulja i njegove reziklaze unapred hvala moja email adressa je mischa123@hotmailde

     

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.