Reklama
  • Autor
    Članci
  • Član 39.842

    Poštovani,
     
    Koliko puta Vam se desilo da Vam je potrebna pomoć stručnjaka, prehrambenog tehnologa, u Vašoj proizvodnji?
    Koliko puta Vam se desilo da Vam se neko predstavi kao stručnjak- tehnolog, a to nije? Samo Vam proda recapture koje je verovatno negde usput video I “ pokupio”? I ostavi vam ih, naplati, bez ikakvog objašnjenja, jer, naravno, nema znanja iz ovih oblasti?
    Ili Vam se neki moj kolega tehnolog predstavi da je stručnjak za konditorstvo, a nikada ili vrlo malo je radio u ovoj grani prehrambene industrije?
    OVDE TO NE MOŽE BITI SLUČAJ!
    NA PRAVOM STE MESTU AKO VAM JE POTREBNA POMOĆ TEHNOLOGA SPECIJALIZOVANOG ZA KONDITORSKE PROIZVODE!
    Ko sam ja?
    Ja sam Mirjana Pajkić, diplomirani inženjer prehrambene tehnologije.
    Diplomirala sam na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu 1996.godine, na odseku Prehrambena tehnologija, smeru Tehnologija biljnih proizvoda.
    Iza mene je 28 godina radnog iskustva u oblasti konditorskih proizvoda.
    Radila sam 12 godina u Bambiju iz Požarevca ( od 1996. do 2008.godine) kao tehnolog u proizvodnji ( 4 godine) i šef proizvodnje ( 8 godina), a od 2008. godine  sam u firmi Eskom iz Velikog Gradišta kao šef proizvodnje.
    S obzirom na to da sam odmah nakon studija počela karijeru u struci u jednoj jako ozbiljnoj kompaniji, a nastavila je u firmi ogromnog potencijala koja se brzo razvija, specijalizovana sam baš za konditorstvo, iako sam usput razvijala I osvajala I još poneku srodnu tehnologiju.
    Mogu Vam ponuditi pomoć za proizvodnju sledećih proizvoda:
    –       Keks
    a)    Klasičan keks, posni
    b)    Petit, originalni
    c)    Integralni keksevi sa raznim dodacima
    d)    Keks sa posebnim nutritivnim benefitima
    –       Čajna peciva, slatka i slana
    a)    Vanilice
    b)    Sendvič keks, razne vrste
    c)    Kokos keksići
    d)    Spekulas
    e)    Čajna peciva sa kikirikejem, orahom, lešikom, vanilom- tipa Gurabija
    f)     Brizgana peciva ( za multidropove)
    g)    Medenjaci
    h)    Slani krekeri, tipa TUC, sa raznim ukusima i dodacima
    i)     Princes krofne
    j)      Tolumbići- originalni turski recept
    –       Praškasti proizvodi
    a)    Pudinzi
    b)    Šlag prah
    c)    Supstitut mleka u prahu
    d)    Orahino ( smeša sa dodatkom oraha, zamena za isti)
    e)    Lešnikino ( smeša sa dodatkom lešnika, zamena za isti)
     
    –       Vafl proizvodi
    a)    Oblatne
    b)    Roleri- originalne recepture, sa raznim punjenjima
    –       Torte
    –       Kolači
    –       Kakao krem proizvodi
    a)    Kakao krem tabla
    b)    Mlečna krem tabla
    c)    Crni i beli krem
    –       Rozen kore
    –       Punjenja za rolere, sendvič keksiće i ostala čajna peciva
    –       Suve mešavine začina i dodataka za prozvodnju detox napitaka, kao i sami detox napici
    Ne samo da su u ponudi recepture, isprobane ili nove po Vašoj želji koje izrađujemo zajedno, već je tu i moja pomoć Vama u smislu cele tehnologije izrade proizvoda, kompletna tehnološka podrška. To podrazumeva, prema dogovoru, moj dolazak u Vašu proizvodnju.
    Takođe imam iskustva u implementiranju i vođenju standarda ISO22000, FSSC.
     
    Za sve koji započinju proizvodnju ili žele da usavrše postojeću, stojim na raspolaganju.
    Kako Vam još mogu pomoći?

    1.    Pomoć i „ vođenje“ za lansiranje proizvoda na tržište, koje obuhvata sledeće:

    a)    Izrada receptura
    b)    Preporuke i pomoć pri odabiru sirovina
    c)    Izrada kompletne specifikacije proizvoda
    d)    Probna proizvodnja
    e)    Izrada normativa proizvoda
    f)     Preporuka za odgovarajuće mašine i opremu potrebnih za proizvodnju i eventualno povezivanje sa proizvođačima/ dobavljačima istih
    g)    Preporuka za odgovarajuće vrste ambalaže i transportnog pakovanja za određeni proizvod i eventualna preporuka za proizvođače istih
    h)    Preporuka za analize gotovih proizvoda ( šta raditi) i povezivanje sa referentnim laboratorijama
    i)      Povezivanje sa dizajnerima i proizvođačima deklaracija/ ambalaže
    j)      Izrada kompletnog teksta deklaracije prema zakonima i pravilnicima, sa izradom kompletne nutritivne tabele
    –       PRODUŽENJE ROKA TRAJANJA PROIZVODA, primenom odgovarajućih tehnoloških postupaka, prilagođavanjem istih, korišćenjem odgovarajućih konzervanasa sa odgovarajućim doziranjem istih, kao I odgovarajućih sirovina I ambalaže u svrhu produženja roka trajanja proizvoda.

    2.    Preporuke i povezivanje sa firmama za sve delatnosti ( DD zaštita, analiza proizvoda, dobavljači sirovina i ambalaže, sertifikacione kuće)

    3.    Pomoć pri izradi dokumentacije i sprovođenju standarda ISO22000: 2018

    ( FSSC)

    KOMPLETNA PODRŠKA VAŠOJ PROIZVODNJI!

    S poštovanjem,
    Mirjana Pajkić, dipl.ing.prehrambene tehnologije
    069/25 05 004
    Veliko Gradište

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.