• Autor
    Članci
  • Član 3.181

    Molim ako neko zna kako se proizvodi rakija MEDOVINA da mi da detaljnije objasnjenje; Unapred hvala

    Član 463

    Medovina je vino od meda, a njegovom destilacijom dobija se rakija od meda tj.medovaca.

    Pogledajte ovaj link
    http://podrum.org/forum/viewthread.php?forum_id=12&thread_id=50

    A na ovoj adresi mozete skinuti knjigu, gde imate takodje opisan postupak
    proizvodnje medovace, kao i drugih rakija
    http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Miroslav-Banic-Rakije,-whisky-i-likeri_2331

    Član 6.341

    Mene zanima ako bi mogli da mi napisete koja je kontrolna kriticna tacka kod medovace?

    Član 7.047

    Recept za medovaču je prilično jednostavan…Litar šljivovice jačine 52-53 stepena, 400 ml destilovane vode i 300-350 grama meda…rastopiš med u rakiji,dodaš destilovanu vodu,staviš je na tamno mesto najmanje 30 dana(što duže to bolje), povremeno je promućkaš i kada se proces završi možeš je procediti kroz filter papir…Dobićeš medovaču jačine preko 35 stepeni…takva se uglavnom služi po bgd kafićima…Naravno zavisi od ukusa možeš ostaviti i jaču tako što sipaš manje destilovane vode…Možeš dodavati ako voliš i začinsko bilje npr ruzmarin ili štapiće vanilije…Nadam se da sam ti pomogao…

    Član 7.047

    Recept za medovaču je prilično jednostavan…Litar šljivovice jačine 52-53 stepena, 400 ml destilovane vode i 300-350 grama meda…rastopiš med u rakiji,dodaš destilovanu vodu,staviš je na tamno mesto najmanje 30 dana(što duže to bolje), povremeno je promućkaš i kada se proces završi možeš je procediti kroz filter papir…Dobićeš medovaču jačine preko 35 stepeni…takva se uglavnom služi po bgd kafićima…Naravno zavisi od ukusa možeš ostaviti i jaču tako što sipaš manje destilovane vode…Možeš dodavati ako voliš i začinsko bilje npr ruzmarin ili štapiće vanilije…Nadam se da sam ti pomogao…

    Član 491

    Rakija medovaca je destilat ili redestilat vina od meda dobijenog fermentacijom rastvora meda u vodi.Ovde vidim pise se sve i svasta npr liker od meda nazivate medovacom………Ja trenutno pravim medovacu tj sada mi je rastvor meda u vodi u toku fermentacije…
    Koga zanima postupak moze da mi se javi mailom goranchochol@gmail.com

    Član 491

    Kontrolne kriticna tacka moze da bude visei to:
    1.spravljanjem rastvora meda i vode
    2.dodavanje selekcionisanih kvasaca
    3.fermentacija.
    4.destilacija
    5.svodjenje na pravu jacinu i finalizacija
    6.pakovanje
    Vi treba na osnovu tehnoloskog procesa da odredite kriticne tacke a ovo bi mogle da budu u vasoj proizvodnji za HACCP

    Član 6.909

    Pozdrav svima koji ovo čitaju mene interesuje kako se pravi votka od krompira i ako neko zna bio bi mu jako zahvalan.Ali konkretno recept pripreme krompira guljanje kuvanje cjeđenje i kakav vinski kvasac se stavlja i gdje ga nabaviti.Mislim dosta mi je pametovanja,svi nešto pametuju a niko konkretno da kaže recept.Unapred hvala

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.