• Autor
    Članci
  • Član 1.531

    Imam mini pivaru i pivnicu u Valjevu.Proizvodnjom piva se bavim vise od godinu dana.Da li ima osoba koja imaju iskustva u proizvodnji piva u uslovima mini postrojenja da bi razmenili znanja i iskustva?

    Član 451

    Postovani Matija,

    bavim se slicnim poslom i imam dosta iskustva.
    Mozemo saradjivati.

    Milivoje Jovic
    tehnolog-konsultant
    milivoje53@gmail.com
    062-8286083
    064-1941083

    Član 16.665

    Postovani Aleksandre da li postoji mogucnost da ja i moj prijatelj stari majstor pivarstva sa vama ostvarimo neki kontakt, mozda da dodjemo u neku posetu i razmenimo iskustva. Pozdrav

    Član 451

    Postovani Aleksandre,

    mozemo saradjivati na proizvodnji piva. Imam dovoljno iskustva.

    Mogu Vam pomoci.

    Milivoje Jovic, tehnolog-konsultant, 062-8286083 i 064-1941083

    Član 24.416

    Bavim se kuvanjem piva u kucnim uslovima i zelim da povecam kapacitet.

    Nazalost novac za investiciju je problem suma koju bi uspeo da sakupim je 10-tak puta manja od cene polovnih pivara na trzistu, zbog toga hocu da koristim opremu za mlekarstvo.

    Duplikator za kuvanje i jos jedan prohrom sud od laktofriza ili izolovani tank za mleko, koristio bih za kuvanje i ukomljavanje.To sam zamislio kao prvu fazu kupovine opreme u sledecoj bih kupovao fermentore.

    Koje su najcesce zastupljene velicine cilindricnih tankova za mleko kod nas?

    Kako ne znam nista o mlekarskoj industriji i tehnologiji mleka trazim savet, pomoc oko odabira sudova koji bi se najlakse dali privesti nameni.

    Unapred zahvalan

    Član 451

    Rade postovanje.

    Jedna dobra pivara kapaciteta 50-100 litara po uvarku ne mora da kosta mnogo. Mlekarsku opremu dobro poznajem. Ona se moze prilagoditi za kuvanje piva ali te prepravke dosta kostaju. Ima dosta radionica kod nas koje po projektu mogu napraviit jako dobru pivaru. Time se bavim ovih dana pa Vam mogu pomoci.

    Milivoje Jovic, tehnolog-konsultant; 064-1941083

    Član 24.416

    Hvala Vam na odgovoru Milivoje.

    Vec imam pivaru kapaciteta 50 lit po uvarku koju sam sam pravio koristeci 50 lit prohrom burad za toceno pivo.  Sada bih podigao kapacitet na 300-500 lit po uvarku. Obilazeci pivare po Holandiji video sam da su, danas mnogo ozbiljnije pivare, pocele sa preradjenom opremom za mleko, pa i dan danas rade sa njom , npr. IJ Brewerie u starom postrojenju (u vetrenjaci) i danas za kuvanje i ukomljavanje koristi iste sudove sa pocetka (preradjeni mlekarski sudovi)

    Mislim da sa mojim fondom od 1000-2000eu nemam sta da trazim u bilo kojoj radionici jer rad sa prohromom je kod nas jos uvek NASA tehnologija pa ga tako i naplacuju.

    Koliko sam video po oglasima razna polovna mlekarska oprema te zapremine moze da se nadje a da ne probijem budzet.

    Sta biste mi preporucili za ketl a sta za ukomljavanje od takve opreme?

    poz

     

    Član 26.529

    Imas forum;volim pivo.ba ,tu ces naci mnoge sagovornike za tu temu gbdje i sam spadam.

    Imas tamo sve odgovore;)))trigger ( s foruma )

    Član 24.416

    Hvala Dragane, znam sve forume u regionu, ja sam na kucnopivarstvo.rs forumu

    Član 451

    Pivarstvo zanatskog tipa je danas jako unosno. Novo je pa izaziva zanimanje i interesovanje. Pored toga pruza mogucnost konzumacije zaista dobrih piva po veoma pristupacnim cenama. Narocito su u prednosti oni koji se odluce da ih sami prave za sebe i/ili prodaju. Ovakve pivare nicu svakog meseca najmanje po jedna. U skoroj buducnosti to ce ici jos brze i u vecem obimu. Prednost ce imati oni koji budu medju prvima. Bavim se pivom i mogu zainteresovanima pomoci.

    Milivoje Jovic, tehnolog-konsultant; 062-8286083, 064-1941083

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.